ASFALT ARMUTKOLU’NA ULAŞTI

Mesudiye ilçesinin Celal ve Armutkolu köyleri tarihlerinde ilk kez asfalt yola kavuştular. Yüzlerce yıllık köyler böylece  2021 yılı itibariyle asfalt yoldan gitme imkanına kavuşurken, her iki köy halkı duygularını dışa vurarak, sevinç gösterisinde bulundular.

ORMESHA- Ufuk Yılmaz: Mesudiye ilçesinin Celal ve Armutkolu köyleri, tarihinde ilk kez asfalt yola kavuştular. Yüzlerce yıllık köy tarihinde asfalt 2021 yılı itibariyle gerçekleşirken köylüler sevinç  duygularını dışa vurdular. Asfalt yol çalışması yıllardır planda olmasına rağmen her yıl erteleniyordu.
Mesudiye Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi nihayet asfalt çalışmasını bu kez sözünü tutarak, yılların özleminin gerçeğe dönüşmesini sağladılar. Armutkolu Köyü Karagöl Yaylaları kuşağı öncesinde Mesudiye2nin son köyü durumunda.
Yol çalışmalarını yerinde incelemek üzere Mesudiye belediye Başkanı İsa Gül ve Mesudiye Kaymakamı M. Emre Canpolat, Celal ve Armutkolu köylerine giderek, çalışmaları yerinde incelediler.
Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül Armutkolu Köyü’nde yaptığı açıklamada, “Asfalt Armutkolu Mahallemize kadar geldi! İlçe Kaymakamız M. Emre Canpolat ile birlikte çalışmaları yerinde inceledik. Ordu Büyükşehir Belediyemiz tarafında gerçekleştirilen emisyon asfaltımız Armutkolu Mahallemize kadar ulaştı” diyerek verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini, tüm grup yollarını 2 yıl içinde asfalt kaplama yapacaklarını belirtti.
Kaymakam Emre Canpolat ise yaptığı açıklamada, “Armutkolu yolumuza yapılan asfalt çalışmasını yerinde inceledik. Bu yol Armutkolu Mahallemize hayırlı olsun” diyerek, emek veren, çalışan herkesi kutladığını belirtti.
Kaymakam Canpolat ve Başkan Gül’e her iki köyün muhtarları Salih Kapukaya ve Nurettin Şener’de  eşlik ederek, katkıları için teşekkür ettiler.

Leave a Response