MELET KIZI ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLDU

Ataşehir Belediye Başkanlığı için Mustafa Hoca olarak tanınan Mesudiye Güzelce  Köyü’nden Mustafa Karataş’ın kızı , Melet aşığı Ordu Mesudiyeli Avukat Aysemin Gülmez Karataş, Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adaylığı başvurusunu yaparak, Mesudiyeliler’in ilk kadın başkan adayı oldu

ORMESHA: Ataşehir’e kadın eli değmesi, üstelik bir Melet kızının elinin değmesi için Mesudiyeli Avukat Aysemin Gülmez, CHP Ataşehir Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Cumhuriyet Halk Partisi, Ataşehir Belediye Başkanlığı’na adaylık başvurusunu yapan Aysemin Gülmez, Ordu Mesudiye Gazetesi’ne yaptığı açıklamada; “Cumhuriyet Halk Partisi, Ataşehir Belediye Başkanlığı’na adaylık başvurusunu yaptım. Tüm dostların desteğini bekliyorum. Güzel bir Ataşehir için, hayalimdeki Ataşehir için, bir kadın olarak bir anne olarak yola çıktım ve Ataşehir de yönetime talibim. Bu süreci diğer aday adayı arkadaşlarımla karşı karşıya değil, yan yana yüreyerek geçireceğiz. Projelerimizi sokağa çıkarak, halkımıza duyuracağız. Küskünleri, partili olup da dışarıdan destek olan arkadaşlarımızı, partili olmayan Ataşehirli’leri ve özellikle kadın arkadaşlarımızı sürece dahil edeceğiz. Rehavete kapılmayarak Ataşehir’de partimizin oyunu yükselteceğimize inanıyorum. Aydınlık yarınlara olan inancınızı hiç yitirmeyin. Kadın eli değen her yerde mevsim bahara, yaza döner. Uzun bir süredir Atasehir’e Belediyemiz tarafından yapılan hizmetleri büyütmek ve çığ gibi büyümek gayesindeyiz. Yüzünüzü gece Ay’a, gündüz Güneş’e dönün, aydınlık yarınlar için hayalinizdeki Atasehir’i isteyin” diyerek yöre ayrımı yapmaksızın tüm Ataşehirlileer’e eşit hizmet sunacağını, kadınların ve gençlerin ön plana çıkacağını ifade ederek; “Ataşehir’de Ordulu hemşerilerimiz, özellikle de Meletli akrabalarım,komşularımız çok büyük bir nüfusa sahipler. Ordu Mesudiye Gazetesi aracılığıyla adaylık sürecimi duyuruyorum. Meletli hemşerilerimin desteğini, dualarını bekliyorum” diyerek, yakın zamanda hemşerileriyle büyük bir toplantı yaparak yakından tanışacağını söyledi.

Mesudiye’de köyde doğan ve 6 yaşına kadar köyde yaşayıp daha sonra öğretmen olan babasın Mustafa Karataş’ın İstanbul’a gelmesiyle hayatının geri kalanını İstanbul’da geçiren Aysemin Gülmez  Karataş, evli ve 3 çocuk annesi.

Leave a Response