Av. Feyza Altun, CHP Beykoz Kadın Kolları Başkan Adayı

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı Kadın Kolları Başkanlığı için Av. Feyza Altun aday olduğunu açıklayarak, “Benim başkanlığımda Facebook’a resim koyup ben çalıştım olmayacak” dedi

ORMESHA: CHP Beykoz İlçe binasında düzenlenen basın açıklamasıyla, partililerinin karşısına çıkıp, CHP Kadın Kolları Başkan Adaylığına talip olduğunu açıklayan Av. Feyza Altun, Göksu Mahallesinde ikametgah ettiğini, 10 yıldır Cumhuriyet Halk Partisinde hizmet verdiğini söyleyerek; “Bana ithal diyenlere gönül koyuyorum, inşallah daha sonra gönlümü alırlar, almaları gerek” diyerek, Partiyi daha büyütmek için sorumluluk üstlenmek istediğini belirtti

Gerçekleşen adaylık açıklamasına CHP Gençlik Kolları Başkanı Ozan Yılmaz, CHP Beykoz Meclis Üyesi Gülsüm Arıkan Yılmaz, partililer ve sevenleri katıldı.

Adaylığımı açıkladığımda sosyal medyada beni üzecek bazı beyanlar gördüm. Ben 10 senedir ( CHP) Cumhuriyet Halk Parti’liyim, bir buçuk senedir de Göksu’da oturuyorum. Ben uzaydan gelmedim, AKP (AK Parti)’den de gelmedim. Ben CHP’liyim. 10 senedir CHP’de Hukuk Komisyonlarında ve Kadın Hakları Çalışması yapıyorum. Üniversitelerde kadın haklarını anlatıyorum. Buraya yeni taşındım, Beykoz’da seve seve çalışıyorum, çalışmak istiyorum. Beni bir Beykozlu kardeşiniz olarak aranıza alırsanız, kabul ederseniz, şeref duyarım. Bana ithal diyenlere gönül koyuyorum, inşallah daha sonra gönlümü alırlar, almaları gerek.

Size şu konuda söz veriyorum, ben AKP gibi çamur ve ihtiras siyaseti yapmam, yapmayacağım, hiç yapmadım. Kadın konusu politiktir aynı zamanda siyaset üstüdür. Bu iki dengeyi çok iyi kurmak gerekiyor, eğer kadın konusunda çalışacaksanız. Bana ithal diyenlere sadece şunu söylüyorum, bunu söyleyenler Cumhuriyet Halk Partili olma bilincine erişmemiş olanlardır. Şimdi ben Göksu’dan Bursa’ya taşınsam, ya da İzmir’e Buca’ya taşınsam. Desem ki, “Ben geldim, CHP’liyim, Avukatım, çalışmak istiyorum”. Sen İstanbullusun çalışma mı diyecekler bana!.. Bizler partimiz için çalışmıyor muyuz? Bu yüzden gönül koyuyorum bunu bilin.

İstanbul Belediyesinin 50 tane Rehabilitasyon merkezi yapma projesi var. İlk işim olarak Beykoz’da bir rehabilitasyon merkezi kurulmasını isteyeceğim. Beykoz’a hocalar getirip, bağımlılık konusunda neler yapabiliriz, gençlerimizi bu illetten nasıl kurtarabiliriz… Anneler-babalar çaresiz, bunu biliyoruz. Bu çalışmaları yapmak istiyoruz.

Samimi olarak  söylemek istiyorum.  Beykoz’da, köylerde, bu kırsalda kadın doğumcu görmemiş kadın var mıdır? Vardır… Kadın sağlığı bilmeyen kadın var mıdır? Vardır… İşte biz bu kadınları buraya getireceği, bu kadınlarımız için buraya hocalar getireceğiz.

Sizlerden oy istiyorum… Şimdi her zaman şöyle oluyor… Seçimler bitiyor herkes toz oluyor ya da Facebook’da fotoğraflar konulduysa tamamdır… Hani çalışmalar yapılmıştır. Bizim işimiz seçimden sonra başlıyor. Seçimden sonra bütün kadınları burada, bu salonda görmek istiyorum. Erkekleri almayacağız, kusura bakmayın. Biz burada kapıları kapatacağız, Beykoz’da kadınların derdi ne? Bu anlamda istişare edeceğiz. Biz bunları oturacağız, konuşacağız, projeler üreteceğiz. Ben bugün buraya gelmeden, Zerzavatçı Mahallesinden AKP’li bir kardeşimden telefon aldım.  Kendisi bana dedi ki; “Ben AKP üyesiyim, AKP üyeliğimi iptal edeceğim, CHP’ye üye olmaya geleceğim” dedi. “Hoş gelirsin” dedim. Herkese kapımız açıktır. Ayrıca Beykoz’da sadece CHP’li kadınlara değil, bütün kadınlarla çalışma yapmak istiyoruz.

Benim başkanlığımda Facebook’a resim koyup ben çalıştım olmayacak. Ben böyle bir şey istemiyorum. Böyle çalışacaklar bana oy vermeyin. Ben sizlerden çalışmanızı isteyeceğim, beni de çalıştırın isteyeceğim. Erkek üyelerimizden de bana yer açın. Bana deyin ki “şunu yap!” ben o çalışmayı yapayım.

Bu göreve, Kadın Kolları Başkanlığı görevine talibim. Bu göreve talip olmamda ki en büyük amacım sahada çalışma imkanım olur, birilerinden bir talebimiz olurken de bir titrimiz olur. Seçimdir kazanılır-kaybedilir. Kim kazanırsa yolu hep açık olsun. Ben her zaman, kazanan için de çalışırım. Ben CHP’li olduğum sürece nereye gidersem gideyim partim için çalışırım. Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

Av. Feyza Altun Kimdir? 

1987 Doğumlu olan Feyza Altun, Erenköy Kız Lisesini birincilikle bitirerek Marmara Hukuk Fakültesi’nde tahsilini tamamladı. Kadının Fenni, Kadının Derdi, Kadının Erki ve Sınırda Üç Kadın adlı dört kitap yazdı.
Şuanda Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, İnsan Hakları Hukukunda Yüksek Lisans yapmakta olan Altun, CHP İl Hukuk Komisyonunda Kadın Haklarından Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve Beykoz Hukuk Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı.

Kaynak ve fotoğraflar: Beykoz Özgün Haber

Av. Feyza Altun

Leave a Response