BAŞKAN GÜLER, MELET BALIKÇILARINA BARINAK YAPIYOR

Ordu’nun en büyük ve en uzun ırmağı özelliğine sahip Melet Irmağı’nın Karadeniz’e döküldüğü derme çatma bir mekânda balıkçılık yapan Melet balıkçıları,  teknelerinin yanaşabileceği ve daha düzenli olarak kullanabilecekleri balıkçı barınağına kavuşuyor.

Melet Irmağı, Ordu’dan Karadeniz’e dökülüyor…
ORMESHA: Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Melet Irmağı’nIn Karadeniz’e döküldüğü bölgede yeşil alanlar, yürüyüş yolları, parklar ve rekreasyon alanları ile yeni bir cazibe merkezi oluştururken, Melet’te yıllardır çok zor koşullarda balıkçılık yapan Melet balıkçıları da unutulmadı. balıkçılar için modern şartlara uygun bir balıkçı barınağı yapılacak.
Büyükşehir Belediyesi çalışmalar kapsamında harabe bir alanda balıkçılık yapan vatandaşlara teknelerinin yanaşabileceği ve daha düzenli olarak kullanabilecekleri balıkçı barınağını hayata geçiriyor. Uzun yıllardır sıkıntı yaşayan bölge balıkçıları da çalışmalara büyük destek veriyor.
“TÜM BALIKÇILAR İÇİN BURASI VELİNİMET OLACAK”
Zor şartlar altında çalışan balıkçılar, yapımına devam edilen balıkçı barınağının kendileri için velinimet olduğunu söyledi.
Çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür eden Melet Irmağı balıkçıları şu şekilde konuştu:
“Her sene ırmağın ağız kısmı kapandığı için zorluk çekiyorduk, balıkçılık yapamıyorduk. Burada yapılan çalışma ile burası bize velinimet olacak. Başkanımızdan Allah razı olsun buraya sürekli geliyor, bizimle ilgileniyor. Başkanımız Hilmi Güler, balıkçı barınağından ziyade Melet Irmağı’nın da pisliğini temizledi. Biz de çalışmaları görüyoruz, yakından takip ediyoruz. Güzel bir yer olacak. Balıkçı arkadaşlarımız için burası velinimet olacak çünkü burada denize çıkmak tehlikeli, teknemiz zarar görüyor ve psikolojik olarak yoruluyoruz.
Bazense hiç çıkamıyoruz. Böyle bir yerin yapılması hem biz balıkçılar için hem de memleketimiz için çok güzel bir şey. Ordu’ya böyle bir yer yaptığı için Başkanımıza teşekkür ediyoruz.”

Leave a Response