BAŞKAN İSA GÜL, “KİMSEYE BİR KARIŞ YER VERMEYİZ”

Ordu’nun Mesudiye ilçesi Arpaalan Köyü’ne ait  Dumam Baba mevkiine Koyulhisar Belediyesi tarafından etkinlik alanı yapılacağının açıklanması üzerine 1970’li yıllarda iki ilçe arasında  yaşanmış olan sorunları yeniden yükseltmeye başladı. Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, Mesudiye’nin bir karış toprağını bile kimseye vermeyeceklerini, ilçe sınırlarının ancak Bakanlar Kurulu kararıyla değişebileceğini, sınırlarla ilgili problemler varsa Mesudiye ve Koyulhisar mülki amirleri, , muhtarlar, derneklerin bir araya gelerek birlikte çözüme kavuşturacaklarını belirterek, sakin olunmasını istedi.

Duman Baba türbesi

 

ORMESHA- Ufuk Yılmaz: Arpalan Köylüleri bu bölgenin kendi sınırları içinde yer aldığını, Koyulhisar’ın bu işgal girişimini tanımadıklarını belirterek, Mesudiye Kaymakamlığı ve Mesudiye Belediyesi’ne suç duyurusunda bulunarak, destek talebinde bulundular.

 

Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, Mesudiye’nin bir karış toprağını bile kimseye vermeyeceklerini, ilçe sınırlarının ancak Bakanlar Kurulu kararıyla değişebileceğini, sınırlarla ilgili problemler varsa Mesudiye ve Koyulhisar mülki amirleri, yetkilileri, vatandaşlar, muhtarlar, derneklerin bir araya gelerek sınırların nereler olduğunu, kulanım hakkının kimin olduğunu, hep birlikte çözüme kavuşturacaklarını belirterek, sakin olunmasını istedi.

Konuyla ilgil olarak Ordu Mesudiye Gazetesi’ne açıklamada bulunan Başkan İsa Gül, “0rdu ve Sivas sınırı Duman Baba mevkiindeki Duman Baba Koyuhisar’ın etkinlik yaptığı bir alan. Son zamanlarda sosyal medyada Mesudiye ve Koyulhisar sınırıyla ilgili çeşitli söylemler oldu.  Arpalan Dernek Başkanı Arpalan Mahalle Muhtarı ve belediye encümenleri birlikte Duman Baba’dayız. Sivaslı ve Ordulu hemşerilerimize, Mesudiyeli ve Koyulhisarlı hemşerilerimize selam ve sevgilerimizi iletiyoruz. Sosyal medyada söylenenlere kulak asmamamız gerekiyor.  Mesudiyeli olarak Koyulhisar birlikte kadim bir ilçeyiz.

Komşuluk ilişkilerimiz kardeş statüsünde, Sivas Ordu arasındaki kardeşlik devam ediyor. Sınırlarla ilgili problemler varsa Mesudiye ve Koyulhisar mülki amirlerimiz buraya gelerek  yetkililerle, vatandaşlarla, muhtarlarımızla, derneklerimizle sınırların nereler olduğunu, kulanım hakkının kimin olduğunu söylediklerinde, sıkıntının ortadan kalkacağını biliyoruz.

Arpaalanlı ve Mesudiyeli hemşerilerimin bu konuda müsterih olmalarını, Koyulhisarlı hemşerilerimizin de müsterih olmalarını istiyorum. Bizler içiçe geçmiş akrabalık  duyguları olan iki ilçeyiz. Bu anlamda Duman Baba’ya gelip resmi anlamda bakanlar kurulu kararına ve diğer resmi evraklara bakılarak sınırlarımızı ilgililere yetkililere gösterilerek  tüm kamu oyunun bilgilenmesinden tarafız.  Mesudiyeli ve Koyulhisarlı hemşerilerimize selam ve sevgilerimi iletiyorum” diyerek,  bir karış Mesudiye toprağını kimseye vermeyeceklerini, ne de Koyulhisar ya da hiç kimsenin toprağında gözlerinin olmadığını belirtti.

 

 

Leave a Response