BAŞKAN İSA GÜL, MESUDİYE’DEN İSTANBUL’A YARDIM GÖNDERDİ

Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, nüfusu Mesudiye’de olan, ancak koronavirüs yasakları nedeniyle köyüne gelemeyen İstanbul’daki 65 yaş üstü 300 yardıma muhtaç hemşerisine yardım eli uzattı. Yardımı İstanbul’daki bazı dostları aracılığıyla gıda çeki verilmesi şeklinde ulaştırdı.

 

ORMESHA: 3 aylığına İstanbul’a çocuklarının yanına giden 65 yaşından büyük  Mesudiyeliler, Mart ve Nisan aylarında köylerine dönecekken, koronavirüs tedbirleri nedeniyle, 65 yaşüstünün dışarı çıkmasının ve  İstanbul ile Ordu’ya giriş çıkışların yasaklanması üzerine İstabul’da adeta mahsur  kaldılar.

Mesudiye Belediyesi, ekonomik durumunun iyi olmadığını tespit ettiği 300 vatandaşına, İstanbul’daki bazı yakın dostlarını arayarak, onlara yardım edilmesini istedi. Başkanın aradığı iş insanı olan dostları, hemen harekete geçerek, bazı zincir marketlerden alınabilecek alışveriş çeklerini 300 haneye ulaştırarak, bir nebze de olsa, aile bütçelerinin rahatlamasını sağladılar. Bu durumdan çok etkilenen gıda çeki alan kişiler, “Başkan bu kadar uzaktan bizi unutmayıp, yardım göndermiş” diyerek, teşekkür ettiler.

 

 

Leave a Response