BAYIRKÖY DERNEĞİ’NDE ERSİN ÇOLAK DÖNEMİ

1969 yılında İstanbul’da kurulan Ordu Bayırköy Derneği’nin Kağıthane’de yapılan kongresinde başkanlığa TEKEL Genel Müdürlüğü eski muhasebecisi Ersin Çolak seçilerek, “6 bin üyeli dernek bünyemizde yönetim kurulumuz ve halkımızın desteği ile güzel hizmetlere imza atacağız” dedi.

Bayırköy Dernek Başkanı Ersin Çolak

ORMESHA – Namık Kemal Tuncer: Ordu Bayırköy Derneği’nin Kağıthane’de yapılan kongresinde başkanlığa Ersin Çolak seçilerek, yeni bir dönemin başlamasının startını verdi. Kağıthane Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen kongrenin divan heyetine Recai Binici, Ozan Gündoğdu ve Orhan Aydoğan getirildi. Mevcut başkan Mücahit Aydoğan açılış konuşmasını yaparak, konuklara ve katılımcılara hoş geldiniz dedikten sonra, derneğin çalışmalarını yerine gelen projeleri uzun uzun anlattı. Daha sonra katılan konuklar tanıtılarak isimleri okundu. Akın Boler derneğin çalışmaları ve gelir giderleri hakkında okuyarak bilgi verdi. İş Adamları dernek başkanı Coşkun Delice tarafından denetleme kurulu raporu okundu. Derneğin çalışmaları, gelir giderleri ve denetleme raporu ibra edilerek kabul edildi. Bayırköy’ün eski dernek başkanı İşadamı Cemalettin Ayrancı, Hacı Gündoğdu, Cumhur Çolak, Recai Binici, Ersin Çolak ve Mesudiyeliler Dernek Başkanı Özat Özsoy konuşma yaparak, derneğin çalışmalarına teşekkür ederek yeni yönetime başarı dilekleğinde bulundular. Tahmini bütçeyi yine Akın Boler okuyarak ibra edildi. Mücahit Aydoğan teşekkür konuşmasını yaparak, 5 yıl görev yaptığı sürede yanında olan yönetimine, yardımlarını esirgemeyen köylülerine ve üyelerine teşekkür ederek başkanlığa veda etti. Böylece Ersin Çolak seçilerek, Bayırköy’ün yeni başkanı oldu.

Başkan Ersin Çolak  seçim sonrası yeniden söz alarak,  başkanlığa layık görüldüğü için genel kurula ve köylülerine, Mücahit Aydoğan’a ve yönetim kurulunu  teşekkür etti.

 

Eski başkanlar ve Bayırköylüler yoğun olarak katılım sağladıkları görüldü. Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül kongreye çelenk göndererek başarılar diledi. Mesudiyeliler Dernek Başkanı Özat Özsoy, Kağıthane Belediyesi Mesudiyeli Bilgi İşlem sorumlusu Filiz Yılmaz ve Ordu Mesudiye Gazetesi adına Namık Kemal Tuncer kongreye katılarak başarı dileğinde bulundular.

 

Kongre sonrası Ordu Mesudiye Gazetesi’ne açıklamada bulunan yeni başkan Ersin Çolak, “1969 yılında kurulup, üye sayısı bini aşan, tüm aile bireyleriyle birlikte 6 binden fazla nüfusa sahip,  Mesudiye’mizin en eski derneklerinden birisine başkan olmak, sorumluluğumu ve heyecanımı  daha da artırmaktadır. Bunun bilinci ile oluşturduğumuz yönetim kurulumuz ve halkımızın desteği ile güzel hizmetlere imza atacağız. Önceliklerimiz: kırsal mahalle statüsünün takipçisi olmak, kongrede aldığımız kararla köyümüz sınırlarında yapılacak satışlara engel olmak, köyümüzün yarım kalan ve devam eden hizmetlere yardımcı olmak. İstanbul’daki üyelerimizin yaşam kalitelerinin yükseltilmesine katkı yapmak. Bunları hep birlikte yapacağız. Gerekirse Mesudiye’mizdeki tüm STK’larla işbirliği içerisinde olacağız. Çalışmalarımızda siz değerli basınımızın desteğini bugün olduğu gibi, bundan sonrada göreceğimiz inancıyla, 1993 yılından beri abonesi bulunduğum Ordu Mesudiye Gazetemize, kongremizde göstermiş olduğu ilgiden ve ilk demecimi yayınlanmasından dolayı teşekkür ederim” diyerek, yönetim anlayışlarında tüm siyasi görüşlere eşit yakınlıkta olduklarını, tüm Bayırköylüler’in hizmetin en iyisine layık olduklarını belirtti.

Bayırköy Derneği yönetim kurulu üyeleri…

Yönetim Kurulu: Ersin Çolak- Başkan, Hakan Çolak, Talat Aydoğan, Olcay Çolak, Akın Özcan, Özay Duman, Muhammed Ay, Ergin Çolak, Mustafa Ersoy, Yekta Baltacı, Hatun Ercan, Hakan Ay, Engin Işık, Solmaz Çolak, Alaattin Çört, Tayfun Güner, Erhan Çolak, Erdi Güner, Toygun Güner, Şükrü Gürses, Enver Sesli, Kenan Doğan, Cengiz Binici.

Denetleme kurulu: Ozan Gündoğdu, Coşkun Delice, Metin Gündoğdu.

 

 

 

Leave a Response