BAYRAMDA 81 İLİN TAMAMINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANACAK

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı’nda Türkiye’nin 81 ilinin tamamında arefe gününden bayramın son gününe kadar 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uygulama -23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulayacağız . Arefe gününden bayramın son gününe kadar 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Bayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyacımızın olmayacağını umuyorum. 14:00-20:00 arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız sokaklara çıkabilecekler. Bu hafta çarşamba ve cuma günleri gençlerimizle ilgili esnetme uygulaması yine devam edecekedi.

Vefa Sosyal Destek Gruplarına PKK’lıların Van’da yaptığı eylemle CHP’lilerin Adana’da gerçekleştirdiği saldırı farklı araçlarla olsa da aynı gayeye yöneliktir.

Siyasette kurdukları ittifakı sahada devlete, kamu görevlilerine, mazlumlara saldırmak üzere genişletenlerin hesabını milletimiz sandıkta görecektir.

Türkiye önümüzdeki dönemde sadece salgını yenmekle ve 2023 hedeflerine ulaşmakla kalmayacak. Aynı zamanda bu hastalıklı siyasetin temsilcilerinden de kurtulacaktır.

Siyasette kurdukları ittifakı sahada devlete saldırmak üzere genişletenlerin hesabını milletimiz sandıkta görecek.

Küresel düzeyde etkili olan bu salgın tehdidinin tamamen ortadan kalkması sorunun tüm dünyada çözümüyle mümkündür.Türkiye’nin salgınla mücadelesi başarıyla sürüyor.

Türkiye olarak yıllarca sınırlarımızı dışarıya tamamen kapatıp günlük hayatı tümüyle durdurup salgının bitişini bekleyemeyiz.

Siyasi çıkarlar uğruna eli kanlı teröristlerle ve uzantılarıyla ittifaklar içine girenlerin yakasından milletimizin eli eksik olmayacaktır.

Sağlık hizmetleri ve temizlik malzemeleri konusunda hamdolsun ülkemizde hiçbir sıkıntı yoktur.

Başakşehir’deki şehir hastanesinin tamamını perşembe günü Japonya Başbakanı Sayın Abe ile birlikte hizmete açıyoruz.

Hizmete açtığımız, açmak üzere olduğumuz yeni hastanelerle istihdam ettiğimiz personellerle sağlık altyapımızı daha da güçlendiriyoruz.

(Başakşehir’deki şehir hastanesi) Bu hastanemizin adını Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi olarak belirledik.

Salgının seyrinde olumsuz yönde gelişme olursa bazı tedbirleri çok daha sert bir şekilde uygulamak durumunda kalabiliriz.

Vatandaşlarımızdan belirlenen kurallara uymasını tekrar tekrar rica ediyorum.

5,5 milyon dar gelirli vatandaşımıza biner lira nakit desteği sağladık.

Leave a Response