BAYRAMPAŞA’DAN MESUDİYE’YE GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, İstanbul’daki Ordu Mesudiyeliler’i yemekli bir etkinlikle ağırlayarak, Mesudiye ile Bayrampaşa arasında gönül köprüsü kurulmasını sağladı. Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül’ün de katıldığı etkinliği Necla Yurtkuran organize ederken, üst düzey STK başkanları ve Mesudiye basını da yer aldı.

ORMESHA-Salih İşçi: Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, İstanbul’daki Ordu Mesudiyeliler’i yemekli bir etkinlikle ağırlayarak, Mesudiye ile Bayrampaşa arasında gönül köprüsü kurulmasını sağladı. Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül’ün de katıldığı etkinliği Necla Yurtkuran organize ederken, üst düzey STK başkanları ve Mesudiye basını da yer aldı.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Mesudiyeliler’e verdiği önemi, katılan herkesi bizzat kendisi anons ederek ve konuşma hakkı vererek gösterdi. Gece boyu sahnede kalan Başkan Aydemir, ayrıca Ordu Mesudiye Sivil Toplum Kuruluşları Toplantısı adında sahne afişi hazırlatarak ta, gerçekte bu işi gönülden istediğini kanıtlamış oldu.

Organizasyonu Bayrampaşa Ordulular Derneği Kadın Kolları Başkanı Necla Yurtkuran’ın organize ettiğini belirten Başkan Aydıner, “Mesudiye adı çok duyulmuş, çok kıymetli bir ilçemiz. Bizim Bayrampaşa’da da Mesudiyeliler yaşıyor. Belediye Başkanı da çok başarılı ve farklı işler yapıyor. Kendisini tebrik ediyorum” dedi.

Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’den Mesudiye’yi kardeş belediye kabul etme kararını, belediye meclisinden almasını talep etti.

Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül ise gösterilen güvenden mutlu olduklarını kendisini evindeymiş gibi hissettiğini belirterek, “Başkanımız çok insancıl, çok alçakgönüllü. Mesudiyeliler için etkinlik yapmasından gurur duyduk. Kendisini Mesudiye’ye davet ediyoruz. Yaz ya da kışın farketmez, kendisini Mesudiye’ye davet ediyorum” diyerek katılanlara  teşekkür etti.

Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, Atila isminin Türkler’de yaygın olarak kutlandığını belirterek, “Başkanın ad ve soyadında taşıdığı   güzellik, fiziki görünüşüne yansımış. Mesudiye ile ilgili bu kadar güzel sözler söyleyen Atilla başkandan Mesudiye ile kardeş belediye  olmasını, belediye meclisinden geçirmesini talep ediyoruz” dedi.

Bayrampaşa Ordulular Derneği Kadın Kolları Başkanı Necla Yurtkuran, “Yemeğimize hoş geldiniz. Bu yemek Atila Başkanımın önerisiyle gerçekleştirildi. Sizleri Bayrampaşa’da ağırlamaktan onur duyduk” diyerek, katılan herkese teşekkür etti.

Yemeğe Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, Bayrampaşa Ordulular Derneği Başkanı Mustafa Tuç, Mesudiyeliler Vakfı Başkanı Ahmet Ali Şengönül, İstanbul Mesudiyespor Başkanı Hatice Özdemir, Mesudiyeliler Derneği Başkanı Özat Özat Özsoy,

Mesudiye Dernekler Federasyonu Başkanı Adnan Yılmaz, Beykozlu Mesudiyeliler Derneği Başkanı Hakan Aydemir, Mesudiye Kadın Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Semra Yurtkuran, Ataşehir Ordulular Derneği Başkanı Ertuğrul Köleoğlu, Beykoz Ordu Mesudiyeliler Derneği Başkanı Sezayi Biçer, Mesudiyeliler Vakfı Başkan Yardımcısı Seher Sevinç, Arıcılar Derneği Başkanı Musa Uzuner, Bayırköy Derneği Başkanı Ersin Çolak, Ordu Mesudiye Gazetesi İstanbul Temsilcisi Salih İşçi, Bayrampaşa’da yoğun olarak yaşayan Arıcılar ve Bayırköy köylüleri katıldılar.

Leave a Response