BELEDİYE BAŞKANI GÜL, VALİ YAVUZ’U AĞIRLADI

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Mesudiye Belediye Başkanlığını ziyaret ederek, Başkan İsa Gül’den Mesudiye’de  yapılan işler ve  yapılacak olan projeler hakkında  bilgi aldıktan sonra Yüksekokul, Keyfalan Yaylası ve Karadeniz Akdeniz Yolu’nda incelemelerde bulundu

ORMESHA- Ufuk Yılmaz: Ordu Valisi Seddar Yavuz, Mesudiye Belediye Başkanlığını ziyaret ederek, Başkan İsa Gül’den Mesudiye’de  yapılan işler ve  yapılacak olan projeler hakkında  bilgi aldı. Yılmaz Korkmaz Kültür Merkezin’de   Mesudiye mahalle muhtarları,  sivil toplum kuruluşları ve Mesudiye halkı ile bir araya gelerek ilçe sorunları ile ilgili istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, “ Mesudiye  Ordu’nun  toprak bakımından en büyük ilçesi.  Yerel yönetimde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz Mesudiyeli hemşerilerimiz  büyük göç vermiş hemşerilerimiz yazın Mesudiye’ye geliyorlar, kışınsa diğer il ve ilçeler gittikleri yerde belediyecilik yapıyoruz.  Özelikle yüzde 95 göç vermiş Mesudiye’mizde hizmetler noktasında ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalıyoruz. Bu görevde gece gündüz demeden eksikliklerimizi tamamlamak adına çalışıyoruz” dedi.

Ordu valisi Seddar Yavuz ise yaptığı konuşmada; “Sevgili Mesudiyeliler, öğretmen arkadaşlarımız,  muhtarlarımız, belediye meclis üyelerimiz,  sivil toplum kuruluşlarının çok değerli temsilcileri, öncelikle böylesine bir tarihi ilçede  bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.  Mesudiye’lileri ben Ordu’ya gelmeden önce tanımaya başladım.  Çok başarılı insanlar yetiştirmiş.  Türkiye’nin iş dünyasına çok önemli iş adamları kazandırmış ilçemiz. Burası girişimci ruhu en üs seviyede olan Mesudiye ilçemiz. Biz sizlerde gurur duyuyoruz, sizler de kendinizle gurur duyun” diyerek, daha sonra Mesudiye’de yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Melet Irmağı ıslah çalışması, Akdeniz-Karadeniz yol çalışması, Keyfalan yayla yolu, Mesudiye Meslek Yüksekokulu Müslüm Sarıca Kampüsü’nü dolaşarak incelemelerde bulundu. Halkın katılımı ve ilgisinden  memnun kaldığını bildiren Vali Seddar Yavuz, Başkan İsa Gül’e  teşekkür etti.

Leave a Response