BTP GENEL BAŞKANI HAYDAR BAŞ KORONAVİRÜSTEN HAYATINI KAYBETTİ

Memleketi olan Trabzon Akçaabat’ta yoğun bakıma kaldırılan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş bu sabah saatlerinde hayatını kaybetti

 Koronavirüse yakalanmış olan Baş’ın tedavisi özel hastanede devam ederken, durumunun ağırlaşması üzerine Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Fakat Baş, bugün sabah saatlerinde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Baş, ailesinden 8 kişi ile birlikte koronavirüse yakalanmış ve hemen tedavi altına alınmıştı. BTP Genel Başkanı Baş’ın yoğun bakıma alındığını ise dün Parti Sözcüsü Lütfullah Önder, “Bugün itibariyle solunum desteğine ihtiyaç duyması nedeniyle yoğun bakıma alınmıştır. Ömrü mücadele ile geçen Sayın Genel Başkanımızın koronavirüs ile olan mücadeleyi de en kısa sürede kazanıp sağlığına kavuşacağına inancımız tamdır. Sayın Genel Başkanımıza geçmiş dileklerimizi iletir, acil şifalar dileriz. Sayın Genel başkanımız ile birlikte ailesine, teşkilat mensuplarımıza, tüm sevenlerine ve yüce Türk milletine geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz” sözleriyle duyurmuştu.

Baş’ın koronavirüse yakalanan diğer aile üyelerinin sağlık durumu henüz bilinmiyor.

Leave a Response