ÇATIDAN DÜŞEN GÖLKÖYLÜ KURTULUŞ SEFİL YAŞAMINI YİTİRDİ

Ordu’nun Gölköy Nüfusuna Kayıtlı, Genç Bilgisayar Programcısı Marmara Adası’nda Çatıdan Düşerek Hayatını Kaybetti. Ülkemizde eğitimli gençlerimizin ne şartlarda ziyan edildiğinin dramatik bir örneği daha bu gün Bursa’da yaşandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ORMESHA- Ali Yazan- Gölköy Ordu: Kaza bu sabah Marmara ilçesi, Saraylar beldesi Ocaklar sahasında bulunan Cemali Aksoy’a ait Mermer fabrikasında meydana geldi.Ordu Gölköy Çatak Mahallesi Bilgisayar Programcısı Kurtuluş Sefil Bilgisayar eğitimi veren okulundan mezun olduktan sonra alanında iş bulamayınca ekmek kavgası için çıktığı yolda önce Ordu da tezgahtarlık daha sonra Bursa’da iş arayışları ve sonuçta bir inşaat şirketinde yardımcı eleman olarak geldiği Marmara Adasında tamir için çıkarıldığı fabrika çatısının eskimiş malzemesinin kırılmasıyla çatıdan düşerek ağır yaralandı.Yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını kaybeden (25) yaşında ki Kurtuluş Sefil’in evlilik hazırlığı yaptığı öğrenilirken gencin aile ocağına adeta ateş düştü.
İşletme sahibi Cemali Aksoy’un kiraya verdiği işletmede tadilat çalışması yapan kiracısı Sabri Yayla ve kardeşleri, çatı onarımı için Bursa’dan anlaştığı onarım grubu bu sabah işe başlamıştı ki acı olayla her şey alt üst oldu.
Onarım ekibinin genç elemanı Kurtuluş Sefil (25) çıktığı çatının güneşten gevremiş plastik eternit’ine basınca fabrikanın çatısında aşağıya düştü.
Çevredekilerin yetişmesi ve müdahalesine rağmen yaşama tutunamayan Kurtuluş Sefil (25)’in cenazesi Marmara Hükümet tabipliğinin tespiti ve ilçe Cumhuriyet savcılığının talimatı ile kesin ölüm raporu tanzimi için Bursa adli tıp kurumuna sevk edildi.
Edinilen bilgiye göre, Ordu Gölköy nüfusuna kayıtlı, Gölköy çok programlı lisesinde ve Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulunda Bilgisayar programcılığı, mezunu olan Kurtuluş Sefil (25) mesleki branşında iş imkânı olmadığı için oluşturulan inşaat tadilat grubu içinde günlük yevmiye işlerine gidiyordu.

Leave a Response