CELAL VE ARMUTKOLU KÖYLERİ ASFALTA KAVUŞTU

Mesudiye ilçesinin Celal ve Armutkolu köyleri tarihlerinde ilk kez asfalt yola kavuştular. Yüzlerce yıllık köyler böylece 2021 itibariyle asfalt yoldan gitme imkanına kavuşurken, her iki köy halkı duygularını dışa vurarak, sevinç gösterisinde bulundular.

ORMESHA- Ufuk Yılmaz: Asfalt yol çalışması yıllardır planda olmasına rağmen her yıl erteleniyordu. Mesudiye Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi nihayet bu kez sözünü tutarak, asfalt çalışmasını yaparak yılların özleminin gerçeğe dönüşmesini sağladılar. Celal ve Armutkolu Köyü Karagöl Yaylaları kuşağı öncesinde Mesudiye’nin son köyü özelliğine sahipler.

Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül ve Mesudiye Kaymakamı M. Emre Canpolat, Celal ve Armutkolu köylerine giderek, çalışmaları yerinde incelediler.

Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül Armutkolu Köyü’nde yaptığı açıklamada, “Asfalt Armutkolu Mahallemize kadar geldi! İlçe Kaymakamız M. Emre Canpolat ile birlikte çalışmaları yerinde inceledik. Ordu Büyükşehir Belediyemiz tarafında gerçekleştirilen emisyon asfaltımız Armutkolu Mahallemize kadar ulaştı” diyerek verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini, tüm grup yollarını 2 yıl içinde asfalt kaplama yapacaklarını belirtti.

Kaymakam Emre Canpolat ise yaptığı açıklamada, “Armutkolu yolumuza yapılan asfalt çalışmasını yerinde inceledik. Bu yol Armutkolu Mahallemize hayırlı olsun” diyerek, emek veren, çalışan herkesi kutladığını belirtti.

Kaymakam Canpolat ve Başkan Gül’e, Celal Köyü Muhtarı Salih Kapukaya ve Armutkolu Köyü Muhtarı Nurettin Şener’de  eşlik ederek, katkıları için teşekkür ettiler.

Leave a Response