CEMAL ENGİNYURT, OBB BAŞKANI HİLMİ GÜLER’İ TOPA TUTTU

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt katıldığı televizyon programında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’e yönelik sert eleştirilerde bulunarak; “1 yıl sesimizi çıkarmadık. Bekledik. Nisan ayında Ordu’da projeler uçacaktı, Ordu ayağa kalkacak, fırlayacaktı. Bırak uçmayı yerimizden kalkamadık. MHP’linin telefonuna bakmazsın, randevu verirler kabul etmezsin. Ama Ordu’da 3-5 tane solcu Belediyenin kapısından sorgusuz sualsiz içeri girer. CHP’lileri bu kadar seviyordun da niye Ak Parti’nin adayı oldun, CHP’nin adayı olsaydın. Oradan kazansaydın” diyerek, bu saatten sonra Milliyetçi Hareket Partisi’nin Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan ve Ordu’nun 18 İlçe Belediyesinde yapılan yanlışları gündeme taşıyacağını, ülke gündemine getireceğini söyledi

ORMESHA: MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt katıldığı televizyon programında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e yönelik sert eleştirilerde bulundu. Hilmi Güler’i sadece fotoğraflarda gördüklerini belirten Enginyurt, “Bu saatten sonra görmek de istemiyoruz. Yanındakilere de söylüyorum. Buradan bizi iyi dinlesinler. Ordu gerçekleri hesabı kimin olduğunu, twitterdan kimlerin ne yazdığını, kimin sahte hesap olduğunu hepsini ortaya çıkardığımızı biliyorsunuz. Bundan sonra yazacağınız her alçakça iftiranın karşılığında eğer Biz o gün basın toplantısı düzenleyip sizi dünya aleme rezil etmezsek namerdiz. Öyle 3 kuruş 5 kuruşla Oda Tv’ye haber yaptırıp, komünist yayın organlarına bizi satarak bizi korkutamazsınız. Biz Allahtan başkasından korkmayız. Benim İl Başkanım, İlçe Başkanlarım ve Belediye Başkanlarımı kimsenin madara etmeye hakkı yok. Biz bundan önceki Belediye Başkanına 1 kişiye iş al demedik ki siz alsanız ne olur, almasanız ne olur? Sizden iş istemeyiz, ihale istemeyiz. Ordu güzel olsun diyoruz. Belediye Meclis Üyesinin çocuğu adamın 10 kat binası var işe giriyor, filan ilçedeki zenginin çocuğu hiç problemi yok işe giriyor. AK Parti’de bayrak asan, minibüste yatan kalkanlar sürünmeye devam ediyor. Bunu söyleyince Cumhur ittifakına zarar mı veriyor olacağız. Bu saatten sonra Hilmi Güler’le görüşmüyoruz da. 2023’e kadar Hilmi Güler ile hiçbir şekilde görüşmeyeceğiz. Hilmi Güler kendini düzeltmediği müddetçe, bu milletin hakkını vermediği müddetçe, Cumhur İttifakına sahip çıkmadığı sürece, yanında çalışanlara dikkat etmediği sürece, bu şehrin insanını ayrıştırdığı sürece Hilmi Güler’le de görüşmeyi kesiyoruz bu saat itibariyle. Görüşmeyelim de hiç olmazsa birbirimizi üzmeyelim. Her görüştüğümüzde projeler var, her şey güzel olacak, proje varsa getirin diyor. 552 projem var demedin mi? Bizden ne proje istiyorsun. 552 projenin 5’ini yapsan Ordu’ya yeter. Güzel bir sözü var Demirel’in. Seçim ve senet zamanı tez gelir diye. O senin yanında hayal kuranlar var. Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım diye, filan yere Belediye Başkanı olacağım diye hayal kuranlar var. Hayallerinizi kursağınızda bırakmazsak namerdiz. Siz bizi tanımıyorsunuz. Tandığınız günde iş işten geçmiş olacak”dedi.

MHP ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ve OBB Başkanı Hilmi Güler’in arasına kara kedi girdi

“ GÖZÜMDE ZERRE DEĞERLERİ YOK”
Hilmi Güler’in Cumhur İttifakını unuttuğunu dile getiren Cemal Enginyurt, “Mustafa Adıgüzel Altınordu Belediye Başkanını Mecliste hedef alıyor, şehrin Valisine hakaret ediyor, Hilmi Güler 5 yerden 250 bin lira yardım aldı diye haykırıyor, her yerde Hilmi Güler’e hakaret ediyor. Ama bu Hilmi Güler Mustafa Adıgüzel’i el üstünde tutuyor. Fotoğraf çektirip paylaşım yapıyor. Mustafa Adıgüzel ile Ordu ile ilgili hayallerimizi, projelerimizi görüştük diyor. Ne görüştün Hilmi Amca? Ne yapacaksın Mustafa Adıgüzel ile? Mustafa Adıgüzel doktor. 72 yaşındayım bende hastalığın her çeşidi var bu Mustafa Adıgüzel de iyi Dahiliye Doktoru dediler de onun için ilişki kuruyorsan söyle bilelim, saygı duyalım. Ne yapabilirsin Mustafa Adıgüzel ile? Adıgüzel kanalizasyon nasıl yapılır bilmez, imar bilmez. Ne projesi paylaştın Adıgüzel ile. Mustafa Adıgüzel her gün hakaret ediyor Ak Parti’ye, Cumhurbaşkanına hakaret ediyor. AK Partililer şunu bilsinler. Belediye Başkanı, Vekiller şunu bilsinler. Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı bunlar köyüne muhtar olamazdı. Sayın Cumhurbaşkanı sayesinde o koltukta oturuyorlar. Kim Sayın Cumhurbaşkanına hakaret ediyor, o hakarete cevap vermiyorlarsa, o hakaret edenleri makamlarda karşılıyorlarsa benim gözümde de İl Başkanımın gözünde de zerre kadar adamlıkları yoktur” diye konuştu.

“BARINAK HABERİNİ YAPAN KIZI İŞE ALDILAR”
Çok konuşulacak bir iddiayı dile getiren Enginyurt, “Köpek barınağı ile ilgili haber yapıldı bir süre önce. Bu haberi kim yaptı? İsmini vermeyeceğim okuldan kovulan komünist bir kız yaptı. Bu kız Ordu Büyükşehir Belediyesini Türkiye’ye rezil etti. Kızı Belediyede işe aldılar. Pekala Ak Parti’nin bayrağını asan, AK Parti için canını veren, AK Parti için karda, kışta, dağda gezen dolaşan çocukları ne yaptılar? İŞKUR’dan bile işe almadılar. Belediye Başkanı oldular makamları Cumhuriyet Halk Partililere teslim ettiler. Ordu’da adam kıtlığı mı var? Giresun’dan Şişman, İstanbul’dan zayıf diye adam getirdiler. Adamlarda orada oturup Ordu’nun adamını, iş adamlarını tehdit ediyorlar. Bilmiyoruz mu sanıyorlar? Bunun Cumhur ittifakı ile ilgisi yok. Kimse bunu ittifaka eleştiri olarak görmesin. Ben inanıyorum ki AK Parti İl Başkanı dahil bu söylediklerimin altına imza atar. Ama İl Başkanı olduğu için söyleyemez. Hilmi Güler Köpek Barınağı haberi için tezgah, provakasyon demedi mi? Bu provakasyonu yapanı işe aldı işe. Çalışıyor şu an belediyede. AK Parti’nin bayrağını taşıyanları işten attı, AK Parti’ye hizmet edenleri görevden aldı. Göreve getirdiklerini tanıyan var mı? Bilen var mı? Şişman, Zayıf ne varsa getirdi, Ordu Büyükşehir Belediyesini teslim etti birilerine”dedi.

Enginyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Hilmi Güler ve arkadaşları şunu bilsinler. Bu saatten sonra Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan ve Ordu’nun 18 İlçe Belediyesinde yapılan yanlışları gündeme taşıyacak, ülke gündemine getirecektir. Herkes bunu böyle bilsin., Artık rahatlık dönemi bitti. 1 yıl sesimizi çıkarmadık. Bekledik. Nisan ayında Ordu’da projeler uçacaktı, Ordu ayağa kalkacak, fırlayacaktı. Bırak uçmayı yerimizden kalkamadık. MHP’linin telefonuna bakmazsın, randevu verirler kabul etmezsin. Ama Ordu’da 3-5 tane solcu Belediyenin kapısından sorgusuz sualsiz içeri girer. CHP’lileri bu kadar seviyordun da niye Ak Parti’nin adayı oldun, CHP’nin adayı olsaydın. Oradan kazansaydın. Biz seni AK Partilisin diye, Cumhurbaşkanı bize emanet etti diye, Cumhur İttfakı Adayısın diye seçtik”.

KAYNAK: Ordu Altaştv.com.tr

Leave a Response