ÇEYREK ASRI ABONELERİMİZE ARMAĞAN EDİYORUZ

SEFAİ UZUNYURT KASIM 2015

Ordulular’ın gurbette yayınlanan ilk, yayınını gurbette kesintisiz sürdürebilen tek gazetesi özelliğine sahip Ordu Mesudiye Gazetesi, 2015 Kasım Ayı itibariyle 25’inci yaşına erişti.

Bir asır 100 yıldan meydana geldiğine göre, 25 yaşına giren Ordu Mesudiye Gazetesi’de çeyrek asırı görmüş oldu.

Yayın hayatına adım atan bir gazete için ilk hedef birinci yılı tamamlayabilmektir. Eğer 10’uncu yıla ulaşabilirse, bu büyük bir başarı olarak adlandırılır ve toplum tarafından benimsendiğini gösterir.

15 yıla, 20 yıla ulaşabilmek ise bir gazete için elbette çok büyük başarı olarak adlandırılabilir.

25 yıl ise farklı, özel bir durumdur. Tarihle bütünleşebilmek, tarihin uzun çizgisinde bir nokta da olsa yer edinebilmek anlamına gelir.

1991 yılında kurulan Sizin Gazeteniz, Ordu Mesudiye Gazetesi,  basamakları birer birer çıkarak, çeyrek asır zirvesine ulaşmayı başardı.

Bu gazete yayın hayatına başladığında doğan bir çocuk, 25 yaşına girdi. Askerliğini yaptı, üniversiteyi bitirdi, evlendi, anne babasına torun bile hediye etti.

Ordu Mesudiye Gazetesi açısında bu 25 yıllık süreç elbette kolay geçmedi. Büyük fedakarlıklarla dolu, zahmetli ve zorlu bir mücadele verildi.

Güçlünün ve iktidarların maddi olanaklarının yanında olma yerine, her düşünceye eşit yakınlıkta, her kesin sesini duyurabildiği Yurttaş gazetesi olabilme gibi, zor bir yolu tercih etti.

Yurttaşın, tüm Ordulu ve Mesudiyeliler’in gazetesi olunca da, bırakın büyük paralar kazanmayı, mütevazi aile bütçesinden hep takviyeler yapılarak, Gazetenin ayakta kalması için çaba sarfedildi.

Ordu Mesudiye Gazetesi’nin Çeyrek Yüzyıla erişen başarısında en büyük pay hiç kuşkusuz Abonelerimizindir.

Bu nedenle Çeyrek Asır başarısını fedakar Abonelerimize armağan ediyoruz.

Ordu Mesudiye Gazetesi’ni 25 yıla ulaştıran görünen ve görünmeyen kahramanlarımız da var elbette. Tamamı gönüllülük esasına göre görev yapan;  Gazete Temsilcilerimiz, Muhabirlerimiz, Yazarlarımız, kendiliğinden abone yapan Dernek başkanlarımız, Kadın Kolları başkanlarımız, bir abone kazandırmak için çaba sarf eden Dost ve Arkadaşlarımız,  her zaman yardıma koşan Akrabalarımız, destek amaçlı reklam veren İş adamı ve Esnaflarımız bu Gazetenin yaşaması için hep destek olarak, Ordu Mesudiye Gazetesi Ailesini oluşturdular.

25 Yıl bir onurdur. Bu onurun sahibi olan Abonelerimize ve kuruluşundan bu güne desteğini esirgemeyen tüm görünmez kahramanlarımıza şükran ve teşekkürlerimizi sunuyoruz…

SEFAİ UZUNYURT KASIM 2015

 

 

 

 

Leave a Response