CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN; DEMOKRASİDEN HIZLA UZAKLAŞIYORUZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, uzun yıllar belediye başkanlığı yaptığı seçim bölgesi Ordu’ya yaptığı çalışma programında, Ordu Barosu, Ordu Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettikten sonra 19 ilçenin ilçe başkanlarıyla iştişare toplantısı yaparak, hukukun üstünlüğüne dikkat çekti.

ORMESHA: Cumhuriyet Halk Partisi’nin 36.olağan kurultayı’nda güven tazeleyen ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardimciligi görevine devam eden Ordu Milletvekili Seyit Torun,  memleketi Ordu’da oldukça yoğun olan programına Partisinin Ilce başkanlarıyla birlikte gerçekleştirdiği istişare toplantısıyla başladı. Ulke ve bolge gundemiyle ilgili gelismelerin degerlendirildigi toplantidan sonra ilk ziyaretini Gazeteciler Cemiyetine yapti. Baskan Recep Aydin i kutlayan Torun, Turkiye’ de dusunce ve ifade ozgurlugunun hiç olmadığı kadar baski altinda olduğunun, ozgur basınin ve medyanın susturuldugunun altını çizdi.Turkiye’nin demokrasiden hızla uzaklastigini, hizla tek adam yönetimine doğru sürüklendiğini ifade eden Torun, Chp’ nin buna izin vermeyeceğini, adaleti, hukukun üstünlüğünü ve yargı bagimsizligini yeniden tesis edene kadar mucadelelerine devam edeceklerini belirtti.

ESNAF KAN AGLIYOR

Torun esnaf odaları başkanlarıyla da bir araya geldi. Ordu esnafının sorunlarını dinledi.Kendisine iletilen tum sorunlarin Meclis’te takipçisi olacağını söyledi.”Esnafımız sıkıntılı, sorunları çok, başkanlarımizin anlattığı gibi, Ordu” muzun ekonomisi maalesef sadece findiga dayali. Yatirim almiyor ilmiz, sanayimiz gelismiyor, issizlik ve yoksulluk artiyor, vatandasimiz banka ve kredi borçları yuzunden icralik olmus.En kıymetli tarım ürününümuz findigimiz para etmiyor,findigin fiyatinin dusuk olmasi esnafimizin da belini büküyor, görüyoruz ki küçük esnafımız can cekisiyor.’dedi.

HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ, BAĞIMSIZ YARGI, GÜÇLER AYRILIĞI OLMAZSA OLMAZIMIZ

Cumartesi günkü programını Ordu Baro Başkanlığı ziyaretiyle tamamlayan Seyit Torun, “hukuku, adaleti ve yargı bağımsızlığını kim istiyor, kim buna taraf oluyorsa biz onun yanındayız. Turkiye’nin en önemli önceliği demokrasinin tüm kurum ve kurallarının yeniden isletilmesidir. Türk milleti aydınlık yarınları olsun istiyor. Üretmek ve hakça paylaşmak, huzur ve güven içinde yaşamak istiyor.Bununda tek yolu parlamenter demokrasidir. Güçler ayrılığı ilkesidir. Ustunlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğünün geçerli olduğu bir düzenidir.” dedi.

HAYDİ!   Sevgini ve desteğini Abone olarak göster.
1 YILLIK ABONE ÜCRETİ 90 LİRA
Arayın: 0216 – 322 52 52 Abone kaydınızı yapalım

Leave a Response