CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: ‘’ORDU’DA 4 YATAKTAN 3’Ü DOLU ‘’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, ‘’ Sayın Bakanın açıklamaları içinde bulunduğumuz durumun vahametini gözler önüne sermiştir. Ordu’muzda bulunan yoğun bakım yataklarımızın yüzde 75.98’i şu an itibari ile doludur ‘’ diyerek, korona vakalarında Ordu’daki hastanelerin yetersiz kaldığını söyledi.

 

ORMESHA: CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, ‘’ Ordu’muzda toplam 70 yoğun bakım yatağı bulunmaktadır. Şu an için 53 hastamız yoğun bakımda tedavi edilmektedir. Bu oran ülkemizde yoğun bakım doluluk ortalamasının hayli üzerindedir. Ayrıca yoğun bakımda tedavi gören hastalarımızın yüzde 44,12’si entübe olmuş durumda.

Diğer illerdeki yoğun bakım doluluk oranlarına baktığımızda ülkemizde maalesef 4. yoğun bakım yatak doluluk oranına sahibiz. Hatta Ankara, İstanbul ve İzmir’in bu anlamda önüne geçmiş durumdayız. Büyükşehirler arasında yoğun bakım doluluk oranında Sakarya’dan sonra 2.sırada olmamız tehlike çanlarının Ordumuz açısından çaldığının en net kanıtı ’’ dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, ‘’ Ordu’muzda hastane yetersizliği en önemli sorunlarımızdan bir tanesi. Salgın dolayısıyla bu sorunumuzun ne kadar önemli ve ivedilikle çözülmesi gerektiği bir kez daha ortaya çıktı. Yoğun bakım yatak doluluk oranlarımız bize gösterdi ki Ordulu hemşehrilerimizin sağlık sorunlarının çözülmesi ve hastane probleminin halledilmesi için daha modern, gelişmiş teknolojilerle donatılmış, hekim sayısının ve yatak sayısının yeterli olduğu bir hastanenin yapılması gerekliliği kaçınılmazdır. Tıp Fakültemiz var ama maalesef Tıp Fakültesi Hastanemiz yok. Sağlıkta çağ atladık diyen iktidar sağlıkta resmen sınıfta kalmıştır ‘’ dedi.

Torun, ‘’ Ordu’muza yapılacağı belirtilen Şehir Hastanesi şehir efsanesine döndü. Laftan öteye gidilmedi. Devlet Hastanesinin kapasite artırımı ve Tıp Fakültesi Hastanesi yapılması gerekiyordu. Şehir Hastanesi yapılacağı söylenerek bu adımlar da atılmadı. Şehir Hastanesi yapılmadı. Tıp Fakültesi Hastanesi yapılmadı. Sonuç olarak hekim sayısının ve yatak kapasitesinin arttığı daha modern bir hastaneye tüm Ordulu hemşehrilerimizin ihtiyacı olduğu bu süreçte çok net ortaya çıkmıştır. İktidar Ordu’ya hiç bir şey yapmamıştır” dedi.

Leave a Response