CHP MESUDİYE İLÇE BAŞKANI ADEM ÇOLAK BASIN GÜNÜNÜ KUTLADI

CHP Mesudiye İlçe Başkanı Adem Çolak
CHP Mesudiye İlçe Başkanı Adem Çolak
CHP Mesudiye İlçe Başkanı Adem Çolak

CHP Mesudiye İlçe Başkanı Adem Çolak, Dünya Basın Günü nedeniyle Ordu Mesudiye Gazetesi Temsilcileri Ufuk Yılmaz ve Namık Kemal Tuncer’i kabul ederek, basın gününü kutladı

ORMESHA: Mesudiye CHP İlçe Başkanı Adem Çolak, Dünya Basın Günü nedeniyle Ordu Mesudiye Gazetesi Temsilcileri Ufuk Yılmaz ve Namık Kemal Tuncer’i makamın da ağırlayarak, tüm basın mensuplarının basın gününü kutlayıp, başarı dileğinde bulundu.

CHP Mesudiye İlçe Başkanı Adem Çolak, Gazetemiz Temsilcisi Namık Kemal Tuncer…
CHP Mesudiye İlçe Başkanı Adem Çolak ve Ordu Mesudiye Gazetesi Mesudiye Temsilcisi Ufuk Yılmaz…

Başkan Çolak yaptığı açıklamada; “Siz basın mensuplarımızla buluşmaktan büyük mutluluk duydum. Basın bir ulus için çok önemli bir yere sahip olup, devletin dördüncü gücüdür. CHP’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk basına büyük önem veriyordu. En sıkıntılı ve zor dönemlerde bile gazetelerin yayınlanması için onlara maddi ve manevi destek verdi.

CHP olarak biz basın özgürlüğüne büyük önem veriyoruz. Basın tarafsız olmalı, her kesime eşit yakınlıkta olmalıdır. Ancak ulusal basına bakacak olursak ne yazık ki hep iktidara yakın yayın yapıyorlar. İyi ki yerel basın var. Yerel basın doğrudan halkın sesini duyuruyor. Yerel basının yaşaması lazım. O nedenle biz parti olarak ta, CHP İlçe Başkanlığı olarak ta yerel basınımızın yanındayız. Yaşaması ve gelişmesi için tüm desteğimizi vereceğiz” diyerek, dünya basın günlerini kutlayıp, başarı dileğinde bulunduktan sonra, Ordu Mesudiye Gazetesine abone olarak, desteğini lafla değil, bizzat abone parasını ödeyerek gösterdi.
Ordu Mesudiye Gazetesi Temsilcileri Ufuk Yılmaz ve Namık Kemal Tuncer ise Başkan Adem Çolak’ın sıcak ilgisi ve abone desteğinden dolayı teşekkür ederek, Gazetemizin Kurucusu ve Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt’un selamlarını ilettiler….

Leave a Response