CHP Ordu İl Başkanı Şahin: BU FİYATI KABUL ETMİYORUZ

 Millet İttifakında yer alan İYİ Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve Deva Partisi Ordu il başkanları adına konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanı Av. Atilla Şahin, bir kilo fındığın maliyetinin zaten 27 Lira olduğunu belirterek, “Açıklanan rakam ise 26.5 TL’dir. Açıklanan rakamla üretici bırakın geçinmeyi, maliyetini bile karşılayamamaktadır.

CHP Ordu İl Başkanı Av. Atilla Şahin

ORMESHA: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Giresun kalite fındık fiyatını kg. başına 27 lira, Levant kalite fındık fiyatını ise kg başına 26,5 lira olarak açıklamasına  Millet İttifakı’na mensup siyasi parti Ordu il başkanları tepki gösterdi. Millet İttifakı İYİ Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve Deva Partisi Ordu il başkanları adına konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanı Av. Atilla Şahin, bir kilo fındığın maliyetinin zaten 27 Lira olduğunu belirterek, “Açıklanan rakam ise 26.5 TL’dir. Açıklanan rakamla üretici bırakın geçinmeyi, maliyetini bile karşılayamamaktadır. Fındık üreticimiz bu fiyat açıklamasıyla âdete açlığa mahkûm edilmiştir. Olması gereken fiyat yaklaşık 40 TL’dir. Bu talep üreticilerin talebidir.” dedi.

Ak Partili yöneticilere de seslenen Şahin, “Hani fındık sizin namusunuzdu. Açıklanan fiyata göre dağ fare doğurdu. Fındık üreticimiz bu fiyat açıklamasıyla âdete açlığa mahkûm edilmiştir” diyerek, bu fiyatı kabul etmediklerini belirtti.

 

 

 

Leave a Response