Çin’in Ankara Büyükelçiliği duyurdu! Huawei’den Türkiye’ye destek

Koronavirüs salgını Dünya’da ve Türkiye’de etkisini sürdürmeye devam ediyor. Huawei Türkiye’nin bağışladığı 200 bin medikal maske, 5 bin N95 maskesi, 5 bin koruyucu gözlük, 5  bin koruyucu kıyafet ve 100 bin medikal eldiven Türkiye’ye ulaştırılacak”

ORMESHA: Ülkeler ve şirketler bu salgınla mücadelede önemli tedbirleri hayata geçiriyor. Bu mücadelede Çin teknoloji devi Huawei alkışlanacak bir hamlede bulundu. Türkiye’ye tıbbi malzeme yardımında bulunacak şirket, yardım kolilerinin üstüne “Aynı dili konuşmasak da, aynı duyguları paylaşıyoruz” yazdı.

Çin’in koronavirüs mücadele kapsamında Türkiye‘ye gönderdiği yardımlara Huawei’de katkıda bulundu.

Türkiye’ye tıbbi malzeme yardımında bulunacak şirket, yardım kolilerinin üstüne “Aynı dili konuşmasak da, aynı duyguları paylaşıyoruz” yazdı.

Çin’in Ankara Büyükelçiliği sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise, “Çin ve Türkiye salgınla mücadelede birlikte. Huawei Türkiye’nin bağışladığı 200 bin medikal maske, 5.000 N95 maskesi, 5.000 koruyucu gözlük, 5.000 koruyucu kıyafet ve 100 bin medikal eldiven haftaya Türkiye’ye ulaştırılacak” diye belirtildi.

Kaynak: ulusal.com.tr

Leave a Response