DAHA OKUNAN, DAHA GÜÇLÜ GAZETE

Türkiye Basın Birliği tarafından 2018 yılında “Yılın En Başarılı Yerel Gazetecisi” ödülü layık görülen bu satırların yazarı Sefai Uzunyurt ve “Türkiye’nin En Başarılı Yerel Gazetesi” seçilen Ordu Mesudiye Gazetesi, ulaştığı bu onurlu ve gurur verici başarı çıtasını düşürmemek için daha çok çalışmak, daha başarılı olmak zorunda.

Hani spor kulüpleri için kullanılan, “Liderliğe yükselmek değil, liderliği kalabilmektir önemli olan” sözünü hepimiz iyi hatırlarız. Ordu Mesudiye Gazetesi’de her geçen gün başarı grafiğini yükselterek 28 yıla erişebildi.

Kolay oldu dersek yalan olur. Evet, zorluklarla dolu, ancak bir o kadar da zevkli yıllarda okurlarımıza, abonelerimize bu Gazeteyi ulaştırmayı başardık.

Peki kimlerle başardık?

En büyük gücümüz olan Abonelerimizin desteğiyle.

Sonrasında tamamen özveriyle gazeteye sahip çıkan Gönüllü Temsilcilerimiz ve Muhabirlerimizle..

Yazarlarımızla…

Gazeteye yaşasın diye bütçesi uygun olmasa bile reklam veren; Esnaflarımız, Dernek Başkanlarımız ve Muhtarlarımız ile

Tabiatın kanunu misali geride kalan yıllarda Temsilci ve Yazar kadrolarımızda değişimler oldu. Katkısı geçen tüm yazarlarımıza ve temsilcilerimize teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz…

Yazımızın başlığında da belirtildiği gibi Gazete olarak hedefimiz; Abone sayısı artan, daha okunan, daha güçlü gazete haline gelebilmek.

Temmuz 2019 itibariyle aramıza katılan iki yeni, bir ayrı kaldığımız üç yazarımız ile kadromuz daha da güçlendi.

Ordu yöresinin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak adlandırılan Ordu Dernekler Federasyonu ORDEF’in çok başarılı eski Başkanı Av. Ali Çelik, “Güncel Bakış” adlı köşesinde, hayatın her alanına ait yazılarıyla aramıza katılarak, Ordu Mesudiye Gazetesi Ailesine katıldı.

Bilgi birikimi, tutarlı çizgisi ve sempatik tavırlarıyla Mesudiye Dernekler Federasyonu MESDEF’e hareket ve başarı getiren genç hukukçu Av. Hatice Özdemir, “Gönül Gözü” adlı köşesinde, kadın, aile, yaşam, hukuk, felsefe, sanat ve insan ilişkilerine yönelik yazılarıyla aramıza katılarak, Ordu Mesudiye Gazetesi’ne güç vermeye başladı.

Ordu ve Mesudiye yöresinin ilk kadın köy dernek başkanı olarak hem tarihe geçen, hem de yapmış olduğu kalıcı projeler ve çalışmalarla adını altın harflerle yazdıran, Avukat ve yeni siyasetçi Seval Taşlıçukur, “Carpe Diem” isimli köşesinde, bir süre ara verdiği yazılarına yeniden başlayarak, aramıza dönerek gazetenin gücünün daha da artmasına katkı sunmaya başladı.

Seval Taşlıçukur bununla da yetinmeyerek, “Kültür ve Sanat” sayfamızın Editörlüğünü de üstlenerek; sanat ve sanata dair konuları, okurlarımız ile buluşturacak.

Sayın Hatice Özdemir, sayın Seval Taşlıçukur, sayın Ali Çelik aramıza hoş geldiniz.

Ağustos ayı, dini yoğunluğun doruk noktasına çıktığı Kurban Bayramı ile milli duygularımızın kabardığı bağımsızlık yolundaki önemli bir savaşın yıl dönümü olan 30 Ağustos Zafer bayramını içinde barındırıyor.

Bütün Abonelerimizin ve okurlarımızın Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlar; sağlık, başarı, mutluluk ve barış dolu güzel günler dileriz…

Leave a Response