DERNEK KONGRELERİ KASIM AYINA ERTELENDİ

İçişleri Bakanlığı dernek seçimlerinin kasım ayında yapılacağını açıkladı. 24.07.2020 ve 4720 sayılı karar doğrultusunda İçişleri bakanlığı Türkiye’deki bütün dernek ve benzeri genel kurulların kasım ayı içerisinde yapılmasını istedi.

 

 

 

 

 

ORMESHA: İçişleri Bakanlığı köy, ilçe, il dernekleri, spor kulübü dernekleri başta olmak üzere, bütün derneklerin kongrelerini  Kasım 2020’ye erteledi.

 

 

 

 

 

Yapılan yazılı açıklamada, “7244 sayılı Yeni Koronavirüs (Covıd-19) salgınının ekonomik ve sosyal hayata etkilerinin azaltılması hakkında kanun ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanunda

 

 

 

 

 

dernekler tarafından verilecek bildirim ve beyannameler ile dernek genel kurul toplantılarının 31/7/2020 tarihine kadar erteleneceği, bu sürenin 3 aya kadar İçişleri Bakanınca uzatılabileceği hükmüne istinaden söz konusu süre bakanlık makamının 24.07.2020 tarihli ve 4720 sayılı oluru ile 31.10.2020 tarihine kadar uzatılmıştır” denildi.

 

 

 

 

 

Alınan bu karar doğrultusunda Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon (ASKF) başkanlığı seçimleri de kasım ayı içerisinde gerçekleşecek.

 

 

 

 

 

Bütün kulüpler, dernekler ve başkan adayları ağustos ayında

yapılacak olan seçime odaklanmışken,

 

 

 

 

 

 

bu karar onları da yakından etkiledi.

 

 

 

 

 

 

ASKF Başkan adaylarından Zafer Öztürk yaptığı açıklamada, “Seçimlerin kasım ayına ertelenmesi iki taraf için stres yapacak, çünkü 3-4 aya kadar daha bir çalışma süresi olacak. Bu iki adayı da yıpratır diye düşünüyorum yani. Bence bir an önce olsun bitsin, herkes yoluna baksın diye düşünüyorum” dedi.

Leave a Response