DERNEK, VAKIF VE KOOPERATİFLERİN ETKİNLİKLERİ 1 ARALIK’A KADAR DURDURULDU

İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı  genelge yayınlayarak, 2 Ekim tarihinden başlamak üzere  1 Aralık tarihine kadar devam edecek şekilde; sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek olan tüm toplantı ve her türlü etkinliklerin ertelenmesini kararlaştırdı.

 

ORMESHA: Bakanlık Genelgesinde şu ifadeler yer alarak; “Bu çerçevede, Sağlık Bakanlığının ilgi yazısı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiye kararı doğrultusunda, mevsimsel etkilerde göz önünde bulundurularak, 02.10.2020 tarihinden itibaren 01.12.2020 tarihine kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek olan etkinlikler ertelenecek.

 

 

Vali ve Kaymakamlarca yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak. Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek ve mağduriyete neden olunmayacak. Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacak” denildi.

 

 

Ordu Valiliği Bakanlıktan genelgeyi aralarında Mesudiye Kaymakamlığı’nın da bulunduğu 19 ilçe kaymakamlığına göndererek, tüm resmi kurumlara ve ilgili kuruluşlara duyulmasının sağlanmasını istedi.

 

Leave a Response