DİLE KOLAY TAM 30 YIL

Gazetemiz bir yaşına daha bastı. Basın hayatına başlayalı tam 30 yıl olmuş. Neredeyse bir asırlık sürenin yaklaşık üçte biri. İlk bakışta dile kolay gibi geliyor. Ama bunu bir de Sevgili Sefai Uzunyurt’a sormak lazım. Neler geldi başına? Ne zorluklar gördü? Ne sıkıntılar çekti?

Gazetenin yaşatılabilmesi için gecesini gündüzünü feda ederek başladı bu işe. Kişiliğini ortaya koydu. Hiçbir şeyden çekinmedi ve hiçbir zaman yılmadı. Gazetenin çıkmasını hiç geciktirmedi.

 

Gazetemizi şöyle bir inceleyecek olursak tamamen gönüllülük esasına dayalı bir yazı kadrosu var. Bu kadro gazetemizin kalitesini arttırabilmek için elinden gelen azmi ve gayreti gösteriyor. Her sayıda çeşitli konulara el atarak fikir üretiyorlar. Onlar biliyorlar ki okuyucu desteğini kazanmanın yolu buradan geçiyor. Kaldı ki bu günlerde pandemi koşulları içinde özellikle yerel basın çok zorlanıyor. Yerel haberlerin toplanması, fotoğraflanması birçok insanla birebir temas etmenize bağlı. Bunun sakıncaları da elbette beraberinde geliyor. Bu işin bir de maddi yönü var. Bir gün içinde bile kilometrelerce yol kat etmek zorundasınız. Gazetenin tirajı düşürülmesin ki okur sayısı azalmasın. İşte burada maddi yön had safhaya çıkıyor. Bunun çözümünün tek yönü de okur sayısını arttırmaktan geçiyor.

 

Sizlerin yapacağı küçük bir fedakârlık gazetemizin can suyu olacaktır. Hısımlarınıza ve akrabalarınıza, dostlarınıza ve arkadaşlarınıza gazetemize abone olmaları için telkinde bulunmak hepimizin görevi olmalıdır. Çünkü gazetemiz sadece yerel haberlere değil, bölgesel haberlere de çok geniş yer vermektedir. Mesudiye’nin olduğu kadar Ordu’muzun da sesi olmaya gayret ediyor ve bunu başarıyor da.

 

Gazetemizin önemli özelliklerinden birisi de siyasal yönü olmamasıdır. Parti farkı gözetmeksizin politika haberlerine de açık yüreklilikle yer veriyor.

 

Gazetemizin tirajı hayli yüksektir. Bu da ekonomik bir yüke sebep olmaktadır. Şu pandemi döneminde birçok yerel basın günlük ortalama 300 civarında basılıyor, hatta bazıları yayın hayatına son vermek zorunda kalıyor.

 

Sonuç olarak belirtmek gerekirse Mesudiye Sesi olarak bütün güvencemiz değerli okuyucularımız ve fedakâr abonelerimizdir. Ben bile gazetemize aboneyim ve bundan da onur duyuyorum. Bu gazeteyi yaşatmak konusunda hepimiz birlik olup Sevgili Sefai’ye yardımcı olmalıyız.

Nice yıllara diyorum Sevgili Sefai Uzunyurt, Allah yüreğine ve cebine kuvvet versin.

 

Leave a Response