DÜNYA MALLARI ÜNYE’DEN TAŞINACAK

Karadeniz-Akdeniz Yolu’nun çıkış kapısı olacak, Karadeniz ülkelerine ve Türk Cumhuriyetlerine ihracat noktasında kolaylık sağlayacak ve Karadeniz kıyısında bulunan 6 ülkenin limanından daha büyük olması planlanan 50 milyonluk Ünye Konteyner Limanı (Ünye Port) Projesi’ hızla ilerliyor.

 

ORMESHA: Ordu’da Belediye Başkanı Hilmi Güler’in öncülüğünde başlatılan, açıkta bekleyen gemi sayısını düşürmek amacıyla var olan 1 adet rıhtımı 5’e yükseltecek inşa çalışmalarını gerçekleştiriyor. Ekipler, 6,5 metre derinliğe sahip mevcut yükleme-boşaltma rıhtımının yanına şu an için 7,50 metre derinliğe sahip ikinci bir rıhtım inşa ediyor

. Ünye Limanı’nda 380 dönümlük alanın ilk etapta 80 dönümlük alanı doldurma çalışması gerçekleştirilecek alanda konteyner, silo depoları, Ro-Ro alanı, dökme yük ve depolama alanı inşa edilecek.

 

Bir buçuk yıl içerisinde bitirilmesi planlanan ve adeta Karadeniz-Akdeniz Yolu’nun çıkış kapısı olacak olan Ünye Konteyner Limanı Projesi’ne Ordu Büyükşehir Belediyesi 50 milyonluk yatırım yapıyor. Ünye, Ordu ve Türkiye’nin prestij projelerinden biri olacak Ünye Konteyner Limanı Projesi tamamlandığında şehrin ekonomisine önemli katkılar sunacak.

Leave a Response