ESENLER BELEDİYESİ’NDE ORDU MESUDİYELİLER’İN TEMSİLCİSİ ENGİN AYDOĞAN

Mesudiyeliler Vakfı tarihinde en  çok öğrenci bursu veren başkan olarak hafızalara kazınan Ordu Mesudiyeli Engin Aydoğan, Ak Parti’nin belediye başkanlığını kazandığı İstanbul Esenler’de hem Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi hem de Esenler Belediye Meclis Üyesi seçilmeyi başardı

ORMESHA: İstanbul’da kendisine ait işletmesiyle ticari yaşamını sürdüren Ordu Mesudiye Bayırköy (Kadüren) Köyü’nden Engin Aydoğan, bir yandan da sivil toplum kuruluşları ve siyasetle de uğraşıyor. Genç yaşına rağmen Mesudiyeliler Vakfı’nda bir dönem başkanlık yaparak 300’ü aşkın Mesudiyeli öğrenciye burs  verme başarısını gösteren Aydoğan, başkanlık görevini kendi isteğiyle bırakarak, “Hem

STK başkanlığı, hem siyaset ayni anda olmaz” diyerek, siyaseti tercih etmişti.  Bir dönem Esenler’de Ak Parti İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yaptıktan sonra, partisinden gelen istek üzerine 31 Mart Seçimlerinde meclis üyesi adayı olarak, sandıktan çıkan oylarla, hem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi hem de Esenler Belediye Meclis Üyesi seçildi.

Ordu Mesudiye Gazetesi’nin  Abonesi olan Engin Aydoğan seçim sonuçlarının belli olması üzerine yaptığı açıklamada; “İstanbul’da Ak Parti’nin en yüksek oyuyla yüzde 66 oy oranıyla bizleri birinci yapan Esenler halkına, Meclis üyeliği adaylığım sürecinde gönlü benimle birlikte olan ve destek veren herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.

31 Mart Seçimlerinin ülkemize, milletimize, partimize ve herkese hayırlar getirmesini diliyorum. Herkes umarım bundan sonra üstüne düşen dersi alır. Ben şahsım adına ülkem için milletim için her türlü fedakarlığı yapmaya ve vatanı için canını vermeye hazır bir nefer olarak Esenler Meclis üyesi olarak gayret etmeye devam edeceğim.” diyerek, Esenler halkının, Ordulu hemşerilerinin gösterdikleri ilgiye ve verdikleri desteğe teşekkür etti.

Leave a Response