FATSA SUDERE KÖYÜ SU ŞEBEKESİ HATLARI YENİLENİYOR

Fatsa ilçesi Sudere Köyü’nün  düzensiz ve yetersiz olan  1800 metrelik mevcut içme suyu sisteminde Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi  (OSKİ) tarafından yapılan yenileme çalışmaları sonucu 1500 metrelik kısım tamamlandı. Kalan 300 metre de ise çalışmalar devam ediyor.

ORMESHA: Fatsa ilçesi Sudere Köyü’nün  düzensiz ve yetersiz olan  1800 metrelik mevcut içme suyu sisteminde Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi  (OSKİ) tarafından yapılan yenileme çalışmaları sonucu 1500 metrelik kısım tamamlandı. Kalan 300 metre de ise çalışmalar devam ediyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) içme suyu çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Fatsa ilçesi Sudere Mahallesi’nin içme suyu ihtiyacını karşılayan boruların ekonomik ömrünü tamamlaması nedeniyle sık sık arızalar meydana gelmekteydi. Mevcut sisteminin düzensiz olmasından dolayı içme suyu hatları su iletiminde yetersiz kalıyordu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’ in talimatları doğrultusunda OSKİ Genel Müdürlüğü bölgenin içme suyu sorunlarını çözecek çalışmalara başladı.

SUDERE MAHALLESİ DÜZENLİ İÇME SUYU HATLARINA KAVUŞUYOR

Yapılan içme suyu çalışmaları hakkında bilgi veren OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Fatsa ilçesi Sudere Mahallesinin mevcut içme suyu sistemi düzensiz ve yetersiz olduğu için bölge halkı su sorunu yaşamaktaydı. Bu sebepten dolayı Sudere Mahallesinin su sorunlarını çözecek içme suyu hatlarının yapımına başladık.

 

Toplam 1.800 metre uzunluğundaki içme suyu hattı yatırım çalışmasının 1.500 metrelik bölümünü tamamladık. Kalan içme suyu hattı çalışmaları devam ediyor. Yeni yapılan hatlarla birlikte Sudere Mahallesi sağlıklı bir içme suyu sistemine kavuşmuş olacak.” dedi.

Leave a Response