FINDIK DİYARI ORDU’DA FINDIK HASATI BAŞLADI

Türkiye’nin önemli ihracat ürünleri arasında yer alan ve Karadeniz Bölgesi’nin en önemli geçim kaynakları arasında yer alan fındığın hasadı, dünya da ve Türkiye’de en fazla fındık üreten şehir olan Ordu’da Ordu Valisi Tuncay Sonel ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından resmen başlatıldı.

Ordu Valisi Tuncay Sonel fındık topladı
ORMESHA: Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan ile birlikte sabahın erken saatlerinde fındık bahçesine girdi. Nizamettin Mahallesi’nde Şenel Çabuk adlı üreticinin bahçesinde fındık hasadın katılan Ordu Valisi Tuncay Sonel ve Başkan Hilmi Güler birlikte fındık topladı.
Fındık toplama molasında fındık işçileriyle bir süre sohbet eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler ile Ordu Valisi Tuncay Sonel, fındık hasadı ve yapılan çalışmalarla ilgili bahçe sahibi ve işçilerden bilgi aldı.
Yeni hasat sezonun tüm üreticilere hayırlı olmasını temenni eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Yeşil altın olarak bildiğimiz fındığın sezonunu bugün başlayan hasat ile birlikte açıyoruz. Allah bol bereket ve hayırlı kazançlar nasip etsin. Hayırlı bir sezon diliyorum. Allah kazadan beladan korusun. Ordu’da katma değeri yüksek ürünleri üretmek için çalışmalar yapıyoruz. Bu sene inşallah hem üreticilerimiz hem de bu işin ticaretini yapanlar mutlu olurlar. Fındık Ordu için çok önemli bir gelir ürünü ve biz bu ürüne özel önem veriyoruz. Bu vesileyle yeni hasat sezonunun tüm üreticilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Ordu Valisi Tuncay Sonel de yeni fındık sezonunun hayırlı ve bereketli olması dileğinde bulunarak, “Fındık toplamaya başladık. Bu yıl mahsul hayli bereketli. Yeni hasat sezonunun ülkemize, milletimize ve üreticilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Leave a Response