GÜZELCE KÖYÜ KÜLTÜR MERKEZİ SON AŞAMADA

Ordu Mesudiye ilçesinin en şirin köylerinden birisi olan Güzelce Köyü’ne Kültür Merkezi – Cemevi yapılıyor. Temeli atılan ve kaba inşaatı devam eden Cemevi’nde kültür merkezi, kütüphane, toplantı salonu, kadın erkek tuvaletleri de bulunacak. İnşaat tamamen köylülerin kendi aralarında topladıkları imece usulü yardımlaşma ve hayırsever kişilerin yaptıkları bağışlarlayapılıyor.

 ORMESHA: Güzelce Köyü kültür merkezi olarak ta hizmet verecek Cemevine kavuşacak. Temel atılarak başlatılan inşaat çalışmaları, köylülerin kendi aralarında topladıkları paralarla sürdürülüyor. Böylesi kapsamlı inşaatın çoğu işçi ve çalışandan oluşan Güzelce halkının ekonomik boyutunu aştığını belirten Güzelce Derneği Başkan  Seval Taşlıçukur,

Başkan Seval Taşlıçukur

başkan yardımcısı Fatma Kültür ve Mehtap Yıldırım ile yönetim kurulu üyesi Cem Ercan yaptıkları ortak açıklamada;

 

Güzelce Derneği yönetim kurulu

“Güzelce Köyü’müze başlatmış olduğumuz köy konağı (cemevimizin) yapım aşaması, değerli üyelerimizin maddi yardımlarıyla daha da hızlanmaktadır. Bu dayanışmada duyarlı olan canlarımıza teşekkür ediyor, henüz yardım edememiş canlarımıza da cemevimizi biran önce aktif hale getirebilmemiz için maddi desteklerini önemle rica ediyoruz.

 

Güzelceliler dernek lokali önünde…
Başkan Yardımcısı Fatma Kürtür

Yönetim kurulu üyelerimizi arayabilir, makbuz karşılığında ödemenizi nakit olarak veya hesap numarasına yatırabilirsiniz” diyerek, şu ana kadar gösterilen ilgiye ve yapılan yardımlara teşekkür ettiler.

Güzelceliler için Vatan ve bayrak en kutsal değerler…

Temeli atılan ve kaba inşaatı tamamlanan Cemevi’nde kültür merkezi, kütüphane, toplantı salonu, kadın erkek tuvaletleri de bulunacak.

 

 

Leave a Response