GÜZLE DERNEĞİ ENGELLİLERİ UNUTMADI

Güzle Derneği yönetimi, göreve gelir gelmez yaptığı sosyal etkinliklerle herkesin beğenisini kazanıyor. Engelliler Haftası nedeniyle Güzleli bedensel engelli yüzme sporcusu olan Eda Kaya, engelli öğretim görevlisi  Ahmet Yıldırım, görme engelli öğretmen Şengül Yıldırım’a Güzle Köyü adına çiçek ve hediye göndererek, yanlarında olduklarını gösterdiler.

ORMESHA: Güzle Derneği Engelliler Haftası nedeniyle, köylerine mensup engelli hemşerilerine çiçek ve hediye göndererek, anlamlı günlerini kutladı. Başkan Yardımcısı Erdem Çelik yaptığı açıklamada; “Engelliler Haftası nedeniyle köyümüzün kızı olan bedensel engelli kızımız Eda Kaya başarılarıyla bizi gururlandırıyor. Spora, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle başlayan aynı zamanda Ordu Büyükşehir Belediyesi lisanslı sporcusu olan Eda Kaya kızımız yüzme branşında kazandığı madalyalarla gururumuz oldu.

Köyümüzün engelli Öğretim Görevlisi olan Ahmet Yıldırım bir televizyon programında “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasında elde ettiği başarısı ile hepimizi mutlu etmişti. Bizlere bu gururu yaşatan sporcu kızımıza ve Öğretim Görevlisine, yine Köyümüz kızlarından görme engelli Öğretmen Şengül Yıldırım’a Derneğimiz yönetim kurulu üyeleri ve Kadın Kolları Başkanlığımızca köyümüz adına çiçek ve hediye göndererek, yanlarında olduk, bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyoruz” diyerek, artık dernekçiliğin sadece piknik ve kongre yapmaktan ibaret olmadığını, hayatın her alanında projeler üretmeye devam edeceklerini belirtti.

Leave a Response