HERKES BU DERNEĞİ MERAK EDİYOR

Bir köy derneği halka doğrudan dokunan başarılı çalışmalar yaparak, adı büyük olan  çok sayıda STK’yı geride bırakıp,  şov değil, iş yapıyor. Şimdi herkes bu derneği ve yönetim kurulunu merak etmeye başladı.

 

ORMESHA:  Bir köy derneği halka doğrudan dokunan başarılı çalışmalar yaparak, adı büyük olan  çok sayıda STK’yı geride bırakıp,  şov değil, iş yapıyor. Şimdi herkes bu derneği ve yönetim kurulunu merak etmeye başladı.

 

Daha seçileli birkaç ay olmasına rağmen dernek üyeleri ve köyde yaşayanlardan yardıma muhtaç hemşerilerine en az bir ay yetecek kadar gıda kolileri dağıtma, daha acil durumda olanlara para desteğinde bulunuldu.

 

Anneler gününde köydeki bütün yaşlı anneleri tek tek ziyaret ederek çiçek takdimi yapılıp, onlara çikolata hediye edildi. Babalarda unutulmadı, yine İstanbul’dan köye giden yönetim kurulu köydeki bütün yaşlı babaları ziyaret ederek, he birisine gömlek hediye ettiler.

 

3 ay gibi kısa sürede böylesi anlamlı projeleri hayata geçiren derneğin adı, Ordu Güzle Köyü Derneği,  Başkanı İzzet Özmen, Başkan Yardımcıları Erdem Çelik ve Gültekin Erdem, Kadın Kolları Başkanı ve Genel Sekreter Necla Yılmaz.

Leave a Response