İLÇE BELEDİYELERİ HİZMET YAPMAKTA ZORLANIYOR

Yerel Seçimlerden bu yana 6 aylık zaman geçmesine rağmen Ordu’nun 19 ilçe belediyesinin tamamı beklenen hizmetleri sunamıyor. Halk hizmet beklerken, belediye başkanları kendilerinde bir sorun olmadığını, belediyelere aktarılan gelir paylardaki azalma nedeniyle planladıkları hizmetleri yapmakta zorlandıklarını belirtiyor

ORMESHA: Ordu’nun 19 ilçesinden 16’sını Ak Parti kazanırken, 2 ilçeyi MHP, bir ilçeyi ise CHP kazanmıştı. Çamaş ve İkizce ilçelerinde MHP adayları belediye başkanı seçilirken, Gülyalı ilçesinde belediye başkanlığını ise CHP’li Ulaş Tepe’nin kişisel gayretiyle kazanmıştı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi dahil olmak üzere Altınordu, Akkuş, Aybastı, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey ve Ünye belediye başkanlıklarını ise Ak Parti elde etmişti.

Ak Parti Ordu’da geçen seçimlere göre oy kaybetse de Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı ve 16 1ilçe belediye başkanlığını kazanmayı başarmıştı.

Ak Partili belediye başkanlarının yönettiği ilçeler ve belediye başkanları:, Altınordu- Aşkın Tören, Akkuş- İsa Demirci, Aybastı- Beytullah Gençtan, Çatalpınar- Ahmet Türe, Çaybaşı- Hüseyin Semiz, Fatsa- İbrahim Ethem Semiz, Gölköy- Fikri Uludağ, Gürgentepe- Yaşar Şahin, Kabadüz- Yener kaya, Kabataş- Yakup Yılmaz, Korgan- Tuncay Kiraz, Kumru- Yusuf Yalçuva, Mesudiye- İsa Gül, Perşembe- Mustafa Tandoğan, Ulubey- İsa Türkcan ve Ünye- Hüseyin Tavlı.

MHP’li iki belediye ilçe Çamaş’ta Mahmut Ayparçası, İkizce’de Osman Kaygı. CHP tek belediye başkanı ise  Giresun sınırındaki Gülyalı ilçesinde  Ulaş Tepe.

 

Leave a Response