İLÇESİNE 300 KİŞİNİN ÇALIŞTIĞI FABRİKA AÇACAK

Ordu Mesudiye İlçesi MHP Belediye Başkan Aday Adayı Murat Şahin, Ordu Mesudiye Gazetesi’ne yaptığı açıklamalar ile önemli konulara değinerek, belediyeciliğin sadece park yapmak olmadığını, yörenin kalkınmasına yönelik ekonomik çalışmalara da öncelik etmesi gerektiğini söyleyerek;

“Mesudiye’de tarım ve hayvancılığa dayalı sanayi kurmak şarttır. Turizmi, özellikle kış turizmini de canlandırıp kışlarında hareketlenmesini sağlayacağız. En az 300 gencimizin çalışması için fabrika kuracağız. Az sayıda kalmış gençlerimizi ilçede tutmak için kapalı spor salonu, sinema, müze açacağız” diyerek söyleyerek gücünü Hak’tan ve halktan alacağını, 1 Nisan’da belediye başkanı olarak hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Sizleri bu ilginç söyleşi ile başbaşa bırakıyoruz.

 

Ordu Mesudiye Gazetesi: Sayın Murat Şahin, Mesudiye Belediye Başkan adayı olduğunuzu açıkladınız. Neden aday oldunuz?
Murat Şahin: Bizim aday olmamızın ilk çıkış noktası enaniyettir. İnşallah bizimle birlikte enaniyetin yerini adalet alacak, ÖMER-i adalet alacak.

 

 

O.M. Gazetesi: Mesudiye ilçesinin 72 köyü yeni adıyla mahallesi var. Bu kadar geniş arazi ve köyü olan, adeta il büyüklüğünde ilçeye nasıl hizmet yapacaksınız?
M. Şahin: Halihazırda ki Belediye Başkanı sayın İsa Gül’ün yola devamı, Bizim yola revan olmamızı getirdi. İnsan yaşamı için elzem olan yol, su elektrik gibi elzem konular yerine ikincil, hatta üçüncül konularla uğraşmaları bizi güldürüyor. Mesudiye’nin 72 mahallesinin acaba kaçında su sorunu, yol sorunu, elektrik kesintisini çözüme kavuşturmuştur. Park yaptım, çevre düzenlemesi yaptım demek yetmiyor. Benim Memleketim zaten tamamen doğal park, bakir bir çevre. Biz Temel sorunların çözümüne odaklanacağız.

O.M.G: Belediyecilikle ilgili sorularımızı sormaya devam edeceğiz, ama okurlarımızn sizi tanıyabilmeleri için bu arada kendinizden bahsedebilir misiniz?
M.Ş: Burda dünya görüşümden bahsetmek daha yerinde olur. Bir Mesudiyeli gibi dördüncü sınıf öğrencisi masumiyetinde Cumhuriyetçi, Serdengeçti ölçüsünde Milliyetçi, Pir Hoca Ahmet Yesevi öğretisi ile Müslümanım diyelim şimdilik.

O.M.G: Mesudiye’de fabrika iş alanları yok. Gençler sürekli gurbete gidiyor. İşsizliği çözmek, gençlerin gitmesine engel olmak için projeleriniz var mı?
M.Ş: Aslında belediyeciliğin birincil vazifesi insana hizmet etmektir. Bunun yanında bireyin elatmadığı konularda öncülük yapmak tabii ki vazifemizdir. Mesudiye’de tarım ve hayvancılığa dayalı sanayii kurmak şarttır. Turizmi, özellikle kış turizmini de canlandırıp kışlarında hareketlenmesini sağlayacağız. En az 300 gencimizin çalışması için fabrika kuracağız.

O.M.G: Mesudiye’de gençlerin spor yapacağı kapalı salon yok. Gençlere yönelik çalışmalarınız olacak mı?
M.Şahin: Tabi ki olacak. Sevinç’le görüyoruz ki Türkiye birincisi, Avrupa şampiyonu olan gençlerimiz var. Böyle bir ilçede spor salonu olmaması büyük ayıp. Seçildiğimiz taktirde Kapalı spor salonunu açıp tüm Mesudiyeliler’in hizmetine sunacağız.
O.M.G: İlçede sanat faaliyetleri şenlikler ve konserlerden ibaret. Kültür ve sanata bakışınız nedir?

M.Ş: 1858’den beri ilçe olan Mesudiye de bir sinema salonu bile yok. Belediye ye ait sinema salonu açacağız. Her ay bir tiyatro oyununun ilçemizde oynanmasını sağlayacağız. Kültür sanat, bir çalgıcının çalgısı ile bir çenginin oynamasından ibaret mi? Takip ediyoruz Belediye Başkanı güzel halay çekiyor. Kültür sanat bu olmasa gerek. Mesudiye’ye müze kuracağız. Mesudiye bir Türk beyliği merkezidir. Hacı Emiroğlu Beyliği’nden bu yana Mesudiye tarihinin belgeselini çekeceğiz. Çepni Boyunun Kültür başkenti Kale Mahallemiz olacak. Kaleyi restore ettirip Hacı Emiroğlu’nun büstünü yaptıracağız. Kısaca bize yakışanı yapacağız

O.M.G: Geçmişten günümüze Mesudiye ilçe merkezi ve mahallelerinde kanalizasyonlar derelere akıtılıyor, dereler artık kullanılamaz duruma geldi. Bu uygulamayı nasıl buluyorsunuz?
M.Ş: Oldukça yanlış buluyorum. Şu an derelerimiz adeta açık kanalizasyon hattı durumundalar. Derelerin ıslahı, içme suyu sıkıntısının olmazsa olmazıdır. Kanalizasyonların doğrudan dereye akıtılmasına son vereceğiz. Kanalizasyonları dereler yerine emiş gücü yüksek atıl durumda ki arazilere akıtacağız. Böylece su kirlenmeyecek dereler yine geçmiş yüzyıllarda olduğu gibi halkımızın kullanımına açılacaktır.

O.M.G:Mesudiye Sivil toplum kuruluşlarının dağınıklığını nasıl karşılıyorsunuz?
M.Ş: Mesudiye’mizde her birinin bir masa teşkil etmesi gereken yapılanmalar gücümüzü parçalamaktadır. Toplumu bölen yapıların yerine, tek bir sivil toplum kuruluşu çatısı altında birleşmekte fayda görüyorum. Bunun çalışmasını, varolan tüm kurumlarımızla ve önde gelen büyüklerimizle biraraya gelerek birlikte yapacağız.

O. M. Gazetesi: Seçilme şansınızı nasıl görüyorsunuz?
M. Şahin: Adaylar içinde çarıklı olanı benim. Hiçbir gurubun, cemiyetin cemaatin adamı değilim. Memleket delisiyim. Biz gücümüzü halkımızdan alacak, bu gücü hak ile iade edeceğiz. Mesudiyeli aynada gördüğünü seçerse 1 Nisan’da Belediye başkanıyım, aksisi 1 Nisan şakası olur.
Ordu Mesudiye Gazetesi: Zaman ayırdığınız için teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.
Murat Şahin: Ben de sizin nezdinizde tüm okurlarınıza, tüm Mesudiyelilere, tüm Çepni Budunu’na teşekkür ederim. Bundan sonra düşümüz, işimiz, aşımız Mesudiye’dir. GELECEK BİZİZ, BİZ GELECEĞİZ…

Leave a Response