İMAMOĞLU VE YILDIRIM TELEVİZYONDA YÜZYÜZE TARTIŞACAK

23 Haziran’da yapılacak olan İstanbul yerel seçimine az bir süre kala, Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım canlı yayın programına çıkacak. Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nun yer alacağı canlı yayın hangi kanalda, ne zaman, saat kaçta yayınlanacak sorusu birçok seçmen tarafından merak ediliyordu. İki adayın çıkacağı televizyon kanalı, günü ve saati belli oldu.

İstanbul seçimlerinin en kuvvetli iki adayı Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım seçim öncesinde televizyon ekranlarında karşılaşacak. Ak Parti’den Ünal; “16 Haziran Pazar günü saat 21:00’de ortak yayında bir araya geleceklerdir. Moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya gerçekleştirecektir” dedi. CHP Grup Başkanvekili Altay ise “Yayın Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirecek. Teknik ekibi ise AKP ve CHP ortaklaşa koordine edecektir” diye konuştu.

Şimdi İstanbullular ve tüm Türkiye merakla, iki adayın katılacağı tartışma programını beklemeye başladı. Ancak, diğer partilere mensup adayların programa çağrılmaması ise eleştiri konusu oldu. “Diğer adayın katılmadığı bir tartışma nasıl demokratik olabilir” soruları sorulmaya başladı.

Leave a Response