İSA GÜL, HEMŞERİLERİNDEN İKAMETLERİNİ MESUDİYE’YE ALDIRMALARINI İSTEDİ

ORMESHA: Ordu Mesudiye ilçesi Belediye Başkanı İsa Gül, gurbetteki hemşerilerinden ikametlerini Mesudiye’ye aldırmalarını istedi. Yılın en az altı yedi ayını Mesudiye’deki köyünde geçiren, ancak ikamet adresi başka şehirlerde olan hemşerilerinin, ilçe halkına haksızlık yaptıklarını belirterek; “Bizim nüfusumuz 15 bin, ama yaz dönemi nüfusumuz 60 bin, 70 bin. 15 bin kişi için aldığımız parayla 70 bine hizmet vermek zorunda kalıyoruz. %0 bin kişi hizmeti bizden almasına rağmen ikametlerinin bulunduğu İstanbul, Ankara, İzmir, Sakarya, Kocaeli’nde yazıldıkları için, iller bankasından bu kişiler için ödenen paralar , Mesudiye’ye değil, diğer il ve ilçelere gidiyor.Daha iyi hizmet verebilmemiz için hemşerilerimizden ikametlerini köylere aldırmalarını bekliyoruz.
Saygıdeğer Hemşehrilerim;
Daha güzel bir MESUDİYE için 2017 yılı sonuna kadar(31 Aralık) ikametgahlarımızı güncelleyelim.
Yazın aylarını Mesudiye’de geçiren fakat 1.adresini Mesudiye’ye alamayan ya da alıp tekrar geri alan hemşehrilerimizin gelip Mesudiye Nufus Müdürlüğü’ne kayıtlarını yapmaları ya da Belediye yetkililerine ulaşmaları gerekmektedir.
Bu konuda tüm Mesudiye Sevdalıları daha duyarlı olmaya davet ediyorum.Şimdiden göstereceğiniz ilgi ve duyarlılığınız İçin teşekkür ediyorum.” dedi.

Leave a Response