İSTANBUL MİLLETVEKİLİ İSMET UÇMA’DAN ELEŞTİRİ “DERNEKLER KENDİLERİNİ SORGULASIN”

Üç dönemden beri Ak Parti’den İstanbul Milletvekili seçilen Ordulu İsmet Uçma: “Dernekler Ordulular’ın İstanbul’da başarılı olamadıklarını söylüyorlar, ama hiç kendilerini sorgulamıyorlar” diyerek, Ordu derneklerine eleştiride bulundu

ORMES HA: İstanbul’daki üç Ordulu Milletvekili’nden bir olan Ak Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Ordu ilinin İstanbul’daki sivil toplum kuruluşları olan dernek, vakıf, platform ve federasyonlara kendilerini sorgulasın eleştirisinde bulundu.

İstanbul’daki bir toplantı da söz alan çok sayıda Ordu sivil toplum kuruluşu temsilcisinin, “ Ordulular İstanbul’da başarılı değiller” şeklinde konuşma yapması üzerine kürsüye gelerek derneklere ağır eleştiri yöneltti.

“büyün dernek başkanları, federasyon başkanları bir başarısızlık olduğunu, Ordulular’ın İstanbul’da başarılı olamadıklarını söylüyorlar. BU arkadaşlar hiç kusura bakmasınlar. Önce kendilerini sorgulasınlar. Bu toplumu sözde örgütlediklerini söyleyen dernekçiler değil mi ? Madem Ordu toplumu siz temsil ediyorsunuz, neden başarı gelmiyor? Bence kendileri başarısızlar. Yapamadıklarını itiraf etsinler. Kuru kuruya havaya eleştiri yapmasınlar. Toplumun önüne vizyon koysunlar” diyerek, dernek, vakıf ve federasyonların kendilerine çeki düzen vermesini istedi.

Leave a Response