İSTANBUL’DAKİ ORDULU KADIN CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI TANITILDI

Ordulu kadınlar, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Yerel Yönetim Seçimlerine bu kez sadece oy veren olarak değil, başkan adayı olarak hem oy veren, hem de oy verilen olarak katılıyorlar. Ak Parti ve CHP’den 20’yi aşkın Ordulu kadın Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olarak “Seçimlerde Ordulu kadınlar da var” diyerek atağa geçtiler.


ORMESHA: İstanbul Demokrat Ordulular Platformu tarafından, CHP Belediye Başkan Aday adayları ve belediye meclis üyesi aday adayları için yapılan kahvaltılı toplantıya; Ordulu tüm aday adayları katılarak, kendilerini tanıttılar. Kadın belediye başkan aday adaylarından Ordu Mesudiye Kadın Gücü Emeği Derneği üyesi Av. Aysemin Gülmez Karataş- Ataşehir, Bilgisayar Mühendisi Aysun Şengül – Ümraniye’den, Merve Öztopaloğlu – Beşiktaş’tan adayı olarak yer aldılar. 


Toplantıya Ordulu CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ordulu CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu katılarak, İstanbul’da en az 21 ilçe belediyesi ve Büyükşehir belediyesini kazanacaklarını söylediler.

Toplantıya katılan Ordu Mesudiye Kadın Gücü Emeği Derneği Başkan Günay Uzunyurt,  kadın belediye başkan adayları ve belediye meclis üyelerini tebrik ederek, başarılar diledi.

Leave a Response