KAR YAĞIŞINI BEKLEYEN BAYRAKLILILAR KARDANADAM İLE KUTLADI

Ordu’nun Bayraklı köylüleri bereketin simgesi olarak bildikleri kar yağışının gecikmesinden endişe duyarken, nihayet yağan kar yağışını kardanadam yaparak kutladılar.

Bayraklı Kötü…

ORMESHA: Ordu’nun Bayraklı köylüleri bereketin simgesi olarak bildikleri kar yağışının gecikmesinden endişe duyarken, nihayet yağan kar yağışını kardanadam yaparak kutladılar. İki ay önceden bekledikleri ama bir türlü yağmayan kar, nihayet yağınca sevinçle karşılandı. Muhtar Kemal Toklucu,  “Allah’a çok şükür kar yağışı gerçekleşti. Yoksa 2021 yılında susuzluk çekecektik. Umarım uzun süre yerde kalır ve erimez” diyerek, mutluluğunu dile getirdi.

Bayraklı Köyü Bekirler Mahallesi’nden İbrahim Yazkan ve oğlu Hasan Yazkan, yaptıkları Kardanadam ile …

Bayraklı Köyü Bekirler Mahallesi’nden İbrahim Yazkan ve oğlu  Hasan Yazkan ise duydukları mutluluğu Kardanadam yaparak gösterdiler. Bekirler’n gençlerinden Hasan Yazkan, “Bu sene bir türlü kar yağmamıştı. Kış mı, ilkbahar mı anlayamamıştık. Kar yağışı mutlaka gerekiyordu. Şimdi yağınca çok mutlu olduk ve babam İbrahim Yazkan ile birlikte kardan adam yaptık. Çok mutluyuz.” diyerek,  sevinçlerini ifade etti.

Leave a Response