KARAGÖL YAYLALARI ÇEVRE DERNEĞİ’NDE YENİ BAŞKANI HASAN KOÇ

Karagöl Yaylaları Çevre ve Turizm Derneği’nin İstanbul Şişli’de yapılan olağan kongresinde, 1996 yılından beri başkanlık yapan Cemal Yılmaz, “Bu kadar yeter” diyerek aday olmazken, yeni başkanlığa Hasan Koç seçildi.

ORMESHA- Namık Kemal Tuncer: Bünyesinde 21 ayrı köy ve mahalle derneğini barındıran Mesudiye Karagöl Yaylaları Çevre ve Turizm Derneği’nin İstanbul Şişli’de yapılan olağan kongresinde, 26 yıl başkanlık yapan Cemal Yılmaz, “Artık yeni isimlere yer açmak lazım, kan değişikliği iyidir” diyerek aday olmadı. Tek aday olarak seçime katılan Celal Köyü Dernek Başkanı Hasan Koç, 2 yıl için başkan seçilerek, mührün yeni sahibi oldu.

Karagöl Yaylaları Çevre Derneği yönetim kurulu üyeleri…

Ordu Basın Derneği (OBKD) Başkanı Sefai Uzunyurt’un divan başkanı, Kavaklıdere Dernek Başkanı Olgay Ünalan ve Armutkolu Dernek Başkanı Sercan Şener’in divan üyeliklerini üstlendikleri kongreye; Arçelik eski Genel Müdürü Aka Gündüz Özdemir, Mesudiyeliler Derneği Başkanı Özat Özsoy, Mesudiyeliler Vakfı eski başkanı Fazlı Coşkun, Mesudiyeliler Derneği eski Başkanı Salih Erol, İstanbul Mesudiyespor eski Başkanı Yüksel Şener, Ordu Mesudiye Gazetesi İstanbul Temsilcisi Namık Kemal Tuncer, Mesudiyeliler Derneği Başkan Yardımcısı Erdal Yılmaz ile üye derneklerin dernek başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Başkan Hasan Koç.

Kongrede, Yaylaların doğasının korunması, sularına, gözelerine, alabalıklarına, çimenine, kekiğine, sağrak mantarına, tutuya çiçeğine, sınırlarına sahip çıkma, beton ve çok katlı tabiata aykırı yapılaşmaya karşı çıkılma konularına değinilerek, uzun zamandır yapılmayan ortak şenliğin yeniden yapılması gerektiği vurgulandı

Verilen bir önerge ile Cemal Yılmaz onursal başkanlığa seçilirken, yaptığı konuşmada herkese gösterdikleri ilgi için teşekkür etti.

Başkan seçilen Hasan Koç ise “şahsıma gösterilen güvene teşekkür ediyorum. Hizmetleri için Cemal ağabeye de teşekkür ediyorum. Biz devraldığımız görevde daha ileri götürecek çalışmalar yapacak, yapılan önerileri ve eleştirileri dikkate alarak çok çalışacak ve yaylalarımıza sahip çıkacağız” dedi.

 

Karagöl Yaylaları Çevre Derneği yönetim kurulu üyeleri…

Yönetim kurulu: Hasan Koç, Fazlı Coşkun, Alaattin Erkan, Olgay Ünalan, İrfan Toklucu, Sercan şener, Cemalettin Yıldırım, Sezayi Uzunyurt, Yavuz Ekşi, Şerafettin Tanrısever, Nedim Gürsoy, Aldülkadir Başarslan, Necmi Şen, Halim Çamurcu, Hamdi Özgül, Kenan Kıyan, Şükran Koç, Ahmet şevket Türk, Gürsel Güzeller, Necmettin Demir, Selahattin Öztürk, Recep Yaman, Raşit Öztürk, Kerim Çakır

 

Denetleme kurulu: Şadan Ünal, Ahmet Özyurt, Yüksel Şener, Memduh Özgül, Erdal Yılmaz, Kaya Ergan.

 

 

Leave a Response