KARAYOLLARI İNSAN ÖLÜNCE Mİ YAPACAK!

Karayolları Samsun Bölge

Müdürlüğü ve Karayolları Ordu Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan, Mesudiye ilçesini Çambaşı Yayla merkezi üzerinden Kabadüz ilçesi ve Ordu il merkeziyle, 25 mahalleye bağlayan bağlantı yolu, heyalanın yolaçtığı  göçük nedeniyle, aylardır ölüme davetiye çıkarıyor.

ORMESHA: Mesudiye ilçesini Çambaşı Yayla merkezi üzerinden Kabadüz ilçesi ve Ordu il merkezine bağlayan bağlantı yolu,  heyelandan oluşan göçük nedeniyle şoförlerin korkulu rüyası haline geldi. İki aracın yanyana geçmekte zorlandığı yol aylardır anlaşılamaz bir nedenle yapılmıyor. Yolu kullanmak zorunda kalan vatandaşlar, oluşan göçük nedeniyle araçların geçişi sırasında her an ırmağa uçma korkusunu yaşıyor.

“Samsun Karayolları Bölge Müdürlüğü, yaklaşık bir yıldan beri neyi, yoksa bir aracın göçüğe düşmesini, bir insanın ölmesini mi bekliyor? Yapılması için ölümlü kaza mı olması gerekiyor?” diyerek, Mesudiye Kaymakamı, Belediye Başkanı ve diğer sorumluların neden yolu yapılmasını sağlamadıklarını sordular.

Göçük nedeniyle Mesudiye ilçe merkezine bir kilometre yakınlıkta olan yolu; Kavaklıdere (Eskidir), Bıçakcı, Celal, Küçük Celel, Armutklu, Doğançam (Istavru), Serpin, Memükler, Yukarı Gökçe (Faldaca), Bekirler,Bayraklı,  Musulu, Maden; Tavara, Çerçi, Kale, Beyseki, Konacık, Sarıyayla,Yağmurlar, Yeşilyurt, Yeşilce, Gülpınar, Yeveli, Beyağaç mahalleleri ile Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Pazarı ve Kabadüz ilçe merkezi kullanıyor.

Karayolları’na bilgi verilmiş olduğu, konulan işaretlerden anlaşılmasına rağmen, kış mevsimi nedeniyle zeminin iyice yumuşamasından dolayı, ikinci bir heyelan olma ihtimali her geçen gün artıyor.

Yolcular dışında taşımalı eğitim nedeniyle köylerdeki öğrencileri taşıyan servis minibüsleri, günde iki kez bu yolu kullanıyor. Bir insan, bir öğrenci ölürse bunun sorumluluğunu kim üstlenebilecek. Karayolları bu yolu aylardır yapmayarak, bir ölümlü kaz olmasını mı bekliyor?

Leave a Response