KARS ARDAHAN IĞDIR KÜLTÜRÜ İSTANBUL’DA TANITILACAK

İstanbul, doğunun üç eşsiz  şehri Kars, Ardahan ve Iğdır’ın değerlerini bir arada görmeye hazırlanıyor. Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri”İstanbullular’a görsel, işitsel ve lezzetsel bir şölen yaşatacak.

ORMESHA: Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDA-FED), Kars Arpaçay Dernekler Federasyonu, Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği iş birliği ile düzenlenen organizasyonun ilk ayağı olan Tanıtım Günleri Davet Etkinliği kaz eti dağıtımı ile başlıyor. 14 Aralık  Salı günü saat 14:00 da Kadıköy İskele Meydanı’nda yapılacak olan etkinlikte Azeri kültürünü yansıtan Garmon ekibinin eğlenceli ezgileriyle birlikte Damal bebek kıyafetli hanımlar danslarını sergileyecekler. Ayrıca iki ozanın da yer alacağı etkinlikte alanda bulunan herkese pilav ve kaz eti dağıtımı yapılacak.

14 Aralık 2021 Salı günü (yarın) saat 14:00’da gerçekleşecek “Tanıtım Günleri Davet Etkinliği”nde ve 16-19 Aralık 2021 tarihleri arasında Maltepe Etkinlik Alanı’nda gerçekleşecek “İstanbul’da Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri”ne çok sayıda Kars, Ardahan, Iğdırlı ile farklı illere mensup çok sayıda davetlinin katılması bekleniyor.

Kars, Ardahan, Iğdırlılar etkinliklerine İstanbul’daki tüm dostlarını ve komşularını davet ederek, kültürlerini tanımaya ve lezzetli yemeklerini tatmaya davet ettiler.

 

Leave a Response