KEYFALAN KEYİFLİ GÖL’DE GENİŞLETME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ordu ilinde ki Ordu’nun yeni turizm gözdelerinden Keyfalan Yayllası’ndaki  Keyifli Göl’de genişletme ve çevre düzenleme çalışmalarına başlandı.

ORMESHA-Ufuk Yılmaz: Ordu’nun yeni turizm gözdelerinden Keyfalan Yaylası’ndaki  Keyifli Göl’de genişletme ve çevre düzenleme çalışmalarına başlandı. Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül yaptığı açıklamada, “Keyfalan Yayla’mızın en güzel yerlerinden birisi olacak Keyifli Göl’deki çalışmalar Mesudiye Belediyesi, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) tarafından yürütülmektedir.
Keyfalan Yaylamı’zın en güzel destinasyonlarından biri olacak gölümüz, ziyaretçilerimizin gözde mekanı olacak. Böylece Keyfalan Doğa Otel’e konaklamak için gelen konuklarımız, eşsiz çam ağaçları, yeşil çimenlerin yanı sıra, gölün güzel manzarasını seyretmek, etrafında fotoğraf çekmek, oltayla balık tutmak imkanını da elde edecekler.
Böylece hemşerilerimize verdiğimiz daha güzel, daha kalkınmış Mesudiye için sözlerimizi birer birer yerine getiriyoruz” diyerek, katkıları için Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne teşekkür etti.
Keyfalan Yaylası Mesudiye ilçesine yaklaşık 15 km mesafede, Musalı ve Yeşilçit köylerinin yüzyıllardır hayvancılık bölgesi olarak bilinirken, son 30  yılda büyük ölçüde yazlıkçıların ikamet ettikleri turizm yerleşkesi haline geldi. Keyfalan Yaylası’ndan doğu yönüne gittikçe Güvenli Köyü Boğayurdu ve Arıkmusa Köyü Yaylası’na ulaşmak mümkün.

Leave a Response