KKTC CUMHURBAŞKANI RAUF DENKTAŞ, 7. ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI

Tedavi gördüğü KKTC Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde 13 Ocak 2012 tarihinde organ yetmezliği sonucu 88 yaşında hayatını kaybeden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın 7’nci vefat yıl dönümü nedeniyle Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı ve Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt bir mesaj yayınlayarak, onu unutmayacaklarını söyledi.

OBKD Başkanı Uzunyurt; “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’mizin Kurucu Cumhurbaşkanı ve Türk dünyasının yiğit evladı Rauf Denktaş, Sizinle tanışma ve röportaj yapma şerefine erişmiş bir gazeteci olarak aramızdan ayrılalı 7 yıl geçmiş olsa da, Siz’i unutmadık, unutmayacağız!
Sizi rahmet ve minnetle anıyoruz.
Sayın Cumhurbaşkanımız, Ordu ilimizi ve Mesudiye ilçemizi ziyaret ederek onurlandırdığınız için Ordulular, Mesudiyeliler; Türk dünyasına yaptıklarınız için Türk Milleti size minnettardır. Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun” diyerek, O’nu asla unutmayacaklarını söyledi.
 

 Ordu Mesudiye Gazetesi Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt, 5- 6 Temmuz 1999 tarihinde Sn. Rauf Denktaş ile Ordu Mesudiye ilçesinde bir röportaj gerçekleştirerek, gazetede yayımlamıştı.

Leave a Response