KOMŞUNA SAHİP ÇIK KAMPANYASI

 CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu; CHP Avcılar İlçe Başkanlığı tarafından başlatılan ‘‘Komşuna Sahip Çık’’ adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin evinin boyanması programına katıldı.

 

ORMESHA: Kaftancıoğlu, ‘‘CHP olarak bütün sorunlarınızı kendi sorunumuz bilip nasıl çözüm üretebiliriz diye gece gündüz çalışıyoruz. İhtiyacı olanların ihtiyaçlarını karşılamak ve bu kişilerin yalnız olmadığını hissettirip bir arada olmak çok kıymetli bir şey. Emeği geçen herkesi kutluyorum’’ dedi.

CHP Avcılar ilçe örgütü, İlçe Başkanı Erdal Nas öncülüğünde ihtiyaç sahibi ailelere gerekli yardımın ulaştırılması ve evlerinin boyanması sürecini kapsayan bir yardımlaşma projesi başlattı. ‘‘Komşuna Sahip Çık’’ sloganıyla gerçekleştirilen proje kapsamında CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu ve beraberindeki Acılar Belediye BAŞKANI TURAN Hançerli, Avcılar Cihangir Mahallesi’nde devam edem yardım kampanyasını ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. İhtiyaç sahibi aile üyeleri CHP Avcılar ilçesine gösterdikleri dayanışmadan dolayı teşekkür etti. Kaftancıoğlu’nun boya ve fırçayı eline alarak çalışmalara katılması dikkat çekti.

VATANDAŞA ELİMİZDEN GELEN BÜTÜN HİZMETİ VERECEĞİZ
Ziyareti sonrasında değerlendirmede bulunan Kaftancıoğlu, vatandaşların sorunlarını çözmek ve ihtiyaç sahiplerine gerekli yardımları ulaştırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek ‘‘Başta ilçe başkanım olmak üzere bu projede katkısı olan herkesin emeğine sağlık. Pandemi döneminde dayanışma ve yardımlaşmanın en somut örneğini yaşatıyorsunuz. İhtiyacı olanların ihtiyaçlarını karşılamak ve bu kişilerin yalnız olmadığını hissettirip bir arada olmak çok kıymetli bir şey. Avcılar ilçe örgütümüzü bu sebeple kutluyorum. Farklı ilçelerimizde de sosyal yardım kampanyalarımız sürüyor. Vatandaşın kim olduğuna bakmadan sadece ihtiyacı olanın ihtiyacının gideriliyor olması sebebiyle bu tür çalışmalar oldukça önemli. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, bütün CHP’lilere ‘‘Sizin işiniz, göreviniz vatandaşa sorun yaratmadan vatandaşın sorununu çözmek’’ yönünde talimat verdi. CHP olarak bütün sorunlarınızı kendi sorunumuz bilip nasıl çözebiliriz diye gece gündüz çalışıyoruz. Vatandaşa elimizden gelen bütün hizmeti vereceğiz. Başkanlarımızla ve örgütümüzle sorunların üstesinden hep beraber geleceğiz’’ şeklinde konuştu.

VATANDAŞLARIMIZI YARDIMLAŞMAYA TEŞVİK ETMEK İSTİYORUZ
Kampanya süreci ve işleyiş hakkında açıklama yapan Avcılar İlçe Başkanı Erdal Nas ise, ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye devam edeceklerinin altını çizerek ‘‘Biz bu kampanyayı tamamen gönüllülük esasıyla partili arkadaşlarımız ile birlikte yürütüyoruz. İlçe yönetimi olarak öncelikle planlamamızı yaptık. Sonrasında ise yerel yönetimlerden sorumlu arkadaşlarımızla birlikte bir komisyon kurduk. Çalışmamızı sosyal medyadan ilan ettik ve mahalle örgütlerine duyuru yaptık. Böylelikle önce müracaatları topladık. Komisyondaki arkadaşlarımız da müracaat edilen yerleri inceledi ve çalışmalarımız başladı. Biz bu tür çalışmalara öncülük yapıp vatandaşlarımızı yardımlaşmaya teşvik etmek istiyoruz. Pandemi döneminde de kendimizi riske atarak önemli çalışmalar yaptık. Özellikle sokağa çıkmanın yasak olduğu zamanlarda yaşlılarımızın market alışverişlerini gerçekleştirdik. Sokak hayvanlarımızın mama ihtiyacını karşıladık, çocuklarımızı giydirdik. İhtiyacı olan öğrencilerimize tablet yardımı yaptık. Elimizden geldiğince ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaya çalışıyoruz’’ dedi.

Leave a Response