Koronavirüs Hangi Ülkelere Yayıldı?

Dünya haritası

Çin’de ortaya çıkan koronavirüs, dünya genelinde 79 binden fazla kişiye bulaştı. Salgında hayatını kaybedenlerin sayısı ise 2 bin 594’e ulaştı. İran’da ve İtalya’da hızla ilerleyen koronavirüs, acaba hangi ülkeleri etkisi altına almaya başladı? İşte son durum.

ORMESHA: İran’da ise koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 12’ye yükseldiği virüsün bulaştığı kişi sayısının ise 47 olduğu duyuruldu. Ancak İran’ın yarı resmi haber ajansı ILNA, İran’da Kum kentinde virüs nedeniyle ölenlerin sayısının 50’ye çıktığını ifade etti. Bu da İran’ı Çin’den fazla en çok ölümün görüldüğü ülke konumuna getirdi.

Çin’den sonra en fazla olayın görüldüğü ülke ise 833 ile Güney Kore. Güney Kore’yi 157 ile İtalya, 147 ile Japonya, 89 ile Singapur, 74 ile Hong Kong, 35 ile Tayland ve ABD, 28 ile Tayvan, 22 ile Avustralya ve Malezya, 16 ile Almanya ve Vietnam, 13 ile BAE ve İngiltere, 12 ile Fransa, 9 ile Kanada, 3 ile Hindistan ve Filipinler, 2 ile Rusya ve İspanya, 1 vaka ile de Lübnan, Nepal, Kamboçya, İsrail, Belçika, Finlandiya, İsveç, Mısır, Irak ve Sri Lanka gibi ülkeler izliyor.

Gerçek zamanlı güncellemelerin yapıldığı sitede koronavirusün  dünya üzerinde şu ana kadar 32 ülkeye yayıldığı görülüyor.

Leave a Response