KURTULUŞ SAVAŞININ KAHRAMAN KADINI KARA FATMA’YI ANIYORUZ

Kurtuluş Savaşı’nda cesareti ve yiğitliğiyle gösterdiği başarılarından dolayı Üsteğmenliğe kadar yükselen kahraman Türk kadını Kara Fatma’yı aramızdan ayrılışının 65. yıl dönümünde saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyoruz.

Kahraman Türk kadını Kara Fatma silah arkadaşlarıyla…

ORMESHA: Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 1999-1922 yılları arasında o dönem dünyanın en gelişmiş ülkeleri olan İngiltere, Fransa, İtalya, Amerika’nın desteklediği Yunanistan’a karşı Türk milletinin direniş destanı ve mazlum ülkelerin bağımsızlıklarına da ilham olan Türk Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarından birisi de Kara Fatma.

Kahraman Kara Fatma

Türk Milli İstiklal Savaşı mücadelesinde cepheden cepheye koşup, yiğitçe savaşarak vatanımızın savunmasında görev yapan çok sayıda kadından birisi de Kara Fatma’dır..

Kahraman Türk Kara Fatma

Cesareti ve yiğitliğiyle gösterdiği başarılarından dolayı Üsteğmenliğe kadar yükselen Kara Fatma’yı aramızdan ayrılışının 65. yıl dönümünde saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyoruz.

Kurtuluş Savaşı Kahramanı Kara Fatma

 

Ordu Mesudiye Gazetesi olarak başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm isimsiz kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve ahirete göçen gazilerimizi rahmetle anıyoruz. Allah rahmet etsin, mekanları cennet olsun…

 

Leave a Response