MESUDİYE FESTİVALİ 10 YAŞINDA

ŞENLİKLER İÇİN YAKLAŞIK 150 BİN KİŞİ MESUDİYE’YE AKIN ETTİ. Her yıl yaz döneminde 50’yi aşkın köy derneği şenliği yapılan Ordu’nun Mesudiye ilçesinde, Belediye tarafından düzenlenen Festivalin 10. yılı coşkuyla kutladı.  Yaklaşık 150 bin kişinin bayram nedeniyle köylerine geldiği Mesudiye ilçesinin Belediye Başkanı İsa Gül, festivalde Fatih Yaman, Tuğba Koç, Sedat Ünver, Kuzu Mustafa gibi Mesudiyeli sanatçıların sahne almasını sağlayarak, yerel sanatçılarına destek verdi.

ORMESHA- Ufuk Yılmaz: 10. Mesudiye Festivali’nde yerel sanatçılar Fatih Yaman, Sedat Ünver, Tuğba Koç, Kuzu Mustafa rüzgarı esti. Sunuculuğunu Sedat Ünver’in yaptığı şenlik akşam saat 7’de başlayıp, gece 1’e kadar devam etti. İlçenin 72 köyünden gelen 10 bini aşkın kişi gece hava sıcaklığı 12 dereceye düşmesine rağmen alandan ayrılmayıp, önce türkü ve şarkılara eşlik ettiler, sonrasında ise elbiseleri ıslanıncaya kadar horon teptiler.

Mesudiye Belediye Başkanı İ Gül yaptığı konuşmada festivalin geçmişinden, ilçe de yapılan çalışmalardan söz ederek; “Mesudiye son 10 yılda büyük atılım yaptı. Değişimleri görüyorsunuz. Eskiden oturmaya yemek yemeye yerimiz yoktu, kadınlar dükkanlarda ayakta ya da çuvalların üzerinde saatlerce bekleyerek, köy minibüsünün gelmesini beklerlerdi. Oysa şimdi belediyemizin Beykoz Tepesi Tesisleri, özel kişilere ait onlarca yerimiz açıldı. İçme suyu sorununu Gönderiç Dağından su getirerek çözüyoruz. Karadeniz Akdeniz Yolu bir yıl sonra bitecek bir saatte Ordu’ya varabileceğiz. Melet Irmağı’nın etrafını halkımıza açıyoruz.  Meslek Yüksekokulu’nun yaşaması için büyük çaba gösteriyoruz. Yüksek Öğrenim Yurdumuzun kapanmaması için öğrenci kaydı gerekiyor. Eğer kapanırsa Belediye olarak biz çalıştıracağız. Hatta Belediye Otelini öğrencilerimize yurt olarak tahsis edeceğim. Otogarı ilçenin ortasından kaldırıyor, yenisinin temelini atıyoruz. 17 bin nüfusumuza göre devletten para alıyor, şu an 150 bin kişiye, yaz ortalamasında ise 60 bin kişiye hizmet etmeye çalışıyoruz. Gençlerimizin çokluğu bizleri mutlu ediyor” diyerek bir 5 yıl daha göreve devam ederek Mesudiye’yi bölgenin en gelişmiş ilçelerinden birisi haline getireceğini söyledi. Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, Mesudiye Muhtarlar Derneği Başkanı Kurtuluş Açıkgöz, Mesudiyeliler Vakfı Başkanı Ahmet Ali Şengönül  yaptıkları konuşmalarda festivallerin önemine değinerek, gençlerin ve çocukların ata topraklarını unutmamalarına sebep olduğunu vurguladılar.

HABERLERİN AYRINTISI ORDU MESUDİYE GAZETESİ SAYFALARINDA.  ABONE OL, MEMLEKETİNİN GAZETESİNE SAHİP ÇIK…!

1 Yıllık Abonelik 90 Lira, TEL: 0216 322 52 52

Leave a Response