MESUDİYE HALKI MEHMETÇİKLERİ BAĞRINA BASTI

ORDU MESUDİYE HALKI, YÜZYILLARDAN BERİ TÜRK ASKERİNE DUYDUĞU SEVGİ VE SAYGININ YENİ BİR ÖRNEĞİNİ, PKK OPERASYONU İÇİN GİRESUN VE ÇEVRE İLLERDEN  KÖYLERİNE GELEN MEHMETÇİKLERE YEMEK, AYRAN VE ÇAY İKRAM EDEREK GÖSTERDİ…
ORMESHA: Topçam ve çevresine PKK’lıların gelerek 3 askerimizi şehit etmesi, 2 askerimizi yaralaması Mesudiye halkında büyük bir üzüntü ve acıya sebep oldu. Mesudiyeliler, operasyon için köylerine gelen Mehmetçikleri bağrına basarak yemek, çay ikramında bulunuyor.Ordu ili Mesudiye ilçesine bağlı eski Topçam beldesinde, bir ihbar üzerine arama tarama takibi yapan askerlerinin üzerine araziden ateş açılması sonucu Fatsa bölgesinden gelen 3 komando askeri şehit olmuş 2 askerimiz yaralanmıştı.
Ordu ve çevre ilçelerden yüzlerce asker Mesudiye Topçam yöresine gönderilerek büyük bir operasyon başlatılmıştı. Halka bir zarar gelmemesi için operasyon büyük bir titizlikle devam ederken, şu ana kadar teröristlerden ölü ve yaralı olarak ele geçirilen olmadı.
Mesudiye halkı operasyon için köylerine gelen Mehmetçiklere yemek, çay ikramında bulunarak, askerini çok sevdiğini kanıtlıyor ve Mehmetçiklerimizi bağrına basıyor.
Ordu Mesudiye Gazetesi olarak Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara geçmiş olsun dileklerimizle acil şifalar diliyoruz. Milletimizin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Mesudiyeliler’in başı sağ olsun.
Fotoğraf: Mehmetçiklere yemek ve çay ikramında bulunan Ordu Mesudiye Güzelce Köyü13906825_1661297577525074_7769073418998255470_n köylüleri…

Leave a Response