MESUDİYE MESLEK YÜKSEKOKULU  3  BÖLÜMLE CAZİBESİNİ ARTTIRACAK

Ordu’daki ilk yüksekokul unvanına sahip olup 600 öğrenci sayısına ulaşan Mesudiye Meslek Yüksekokulu, bazı bölümlerin cazibesini kaybetmesi nedeniyle, eski yüksek kapasitesine yeniden ulaşmak için,  Ormancılık ve Orman Ürünleri bölümünün açılması, açık olmasına rağmen öğretim üyesi atanmayan Tapu ve Kadastro bölümüne atama yapılması, yine açık olup öğretim üyesi de olan Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümüne öğrenci alınması için, girişimlerini hızlandırdılar.

Yüksekokul Müdürü…

ORMESHA-Ufuk Yılmaz: Ordu’daki ilk yüksekokul ünvanına sahip, Mesudiye Meslek Yüksekokulu, son dönemlerde en fazla rağbet gören Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı açılıyor.  Ayrıca açılmış olmasına rağmen Ordu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından öğretim üyesi kadrosu atanmadığı için çalışmaya başlayamayan Tapu ve Kadastro bölümü ile Bölümü ve öğretim üyesi kadrosu olmasına rağmen YÖK’ün öğrenci yerleştirmesi yapmaması nedeniyle atıl durumda olan Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümlerine bu yıl yeniden öğrenci alınması için Mesudiyeliler girişimlerini sürdürüyorlar.

Mesudiye Meslek Yüksekokulu binası…

 

Mesudiye Meslek Yüksekokulu’nda eskiden bulunan Mobilya ve Dekorasyon Bölümünün eskisi kadar talep görmemesi sebebiyle YÖK tarafından kapatılmasının ardından bu bölümde görev yapan öğretim görevlilerinin değerlendirilmesi amacıyla Mesudiye Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’nün teklifi üzerine Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın onayı ve Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül’ün destekleriyle Mesudiye Meslek Yüksekokulu bünyesinde, Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı açılıyor. Bu programın Türkiye geneli doluluk oranının yüzde 97 olması sebebiyle bölüme yoğun bir talep olması bekleniyor.

Ayrıca YÖK tarafından açılmasına onay verilen Tapu ve Kadastro Programına öğretim görevlisi alınması durumunda bu bölüme de öğrenci alınabilecek. Bununla birlikte mevcut durumda açık olan ancak doluluk oranı yeterli olmadığı için öğrenci alınamayan Turizm ve Otel İşletmeciliği Programına da Türkiye geneli doluluk oranı şartının tekrar sağlanması sebebiyle öğrenci talebinde bulunulacak olup bu iki programa da öğrenci alınması durumunda Mesudiye Meslek Yüksekokulunun eski günlerine dönmesi beklenmektedir.

 

 

 

Leave a Response