MESUDİYE OTOGARI ESENLER’İ GEÇTİ

Ordu’nun Mesudiye Otogarı, başta İstanbul olmak üzere gurbet şehirlerinden ata vatanlarına gelen Mesudiyeliler’i taşıyan otobüsleri adeta almayarak, İstanbul Esenler Otogarı’nı geride bıraktı

ORMESHA- Turan Sarıgül: Ordu’nun Mesudiye Otogarı, gurbet şehirlerinden ata vatanlarına gelen Mesudiyeliler’i taşıyan otobüsleri adeta almadı. Mesudiye Otogar’ı otobüs kalabalığyla İstanbul Esenler Otogarı’nı geride bıraktı.

Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, gurbetçi Mesudiyeliler’in ata ocaklarına yaptıkları çıkarma karşısında yaptığı açıklamada; “Gurbetçi hemşerilerimizin vatanlarını unutmamalarından gurur duyuyor, onları burada görerek mutlu oluyoruz. Biz de belediye olarak tüm personelimizle mesai kavramı olmaksızın onların rahat etmeleri için tüm çabamızı gösteriyoruz. Bu Mesudiyelilik sevgisidir. Burada her yaştan insan var.  Özellikler çocuklar, gençler var. Onlar buraları tanıyarak, gelecek yıllarda birer anne- baba olarak bu geleneği devam ettirecekler” diyerek,  dünyanın her yerindeki Mesudiyeliler’i Kurban Bayramı’nda daha kalabalık olarak beklediklerini ifade etti.

Fotoğraf: Ufuk Yılmaz

 

Leave a Response